Tenisté nakonec nezískali ve finále se Španělskem ani bod

Roland Garros

13:46aktualizováno  15:09
BARCELONA - Tenista Jan Hájek dnes prohrál za rozhodnutého stavu ve finále Davisova poháru s Rafaelem Nadalem 3:6 a 4:6. V poslední dvouhře prohrál Dlouhý s Ferrerem hladce 4:6, 2:6. Češi na antuce v hale Sant Jordi v Barceloně tak prohráli celkově 0:5.

Rafael Nadal foto: Reuters

Hájek nahradil v české nominaci Radka Štěpánka a v jeho prvním vzájemném střetnutí se světovou dvojkou Nadalem mu utekl začátek. Rychle prohrával 0:3, pak sice držel se čtyřnásobným vítězem Roland Garros docela krok, ale sadu už zachránit nedokázal.

Sledovali jsme on-line

Celý Davis cup jsme sledovali - Čtěte

Uvolněně hrající český hráč předvedl pár "kraťasů", dokázal Nadala i zatlačit a za stavu 4:3 ve druhém setu měl dvakrát šanci na brejk.

Nevynucené chyby ho ale o zisk soupeřova podání připravily. Španěl hned vzápětí ukázal, jak se brejkbol proměňuje, a zápas vyhrál.

Čtěte více

Češi odjedou z Barcelony s porážkou 0:5.

"Snažili jsme se prohru vzít s nadhledem, ale chyběl krůček k vysněné salátové míse a smutek v člověku je. Až budou Španělům tu mísu předávat, tak mi nebude nejlíp," řekl Radek Štěpánek.

Dekorování staronových šampionů se uskutečnilo až po utkání Ferrera s Dlouhým, který dostal šanci jako náhradník za Štěpánka. I když bylo rozhodnuto už po sobotě, tleskala domácím ze dvou třetin zaplněná hala.

Nejprve v pátek prohrál Berdych s Nadalem 5:7, 0:6 a 2:6 a Štěpánek ztratil vedení 2:0 s Ferrerem a padl po setech 6:1, 6:2, 4:6, 4:6 a 6:8. V sobotním deblu nevykřesali naději Štěpánek s Berdychem, kteří podlehli Fernandu Verdaskovi a Felicianu Lópezovi 6:7, 5:7 a 2:6.

"Nenapadá mě, co bych zpětně změnil. Španělé předvedli skvělé výkony. Nemáme se za co stydět a musíme využít zkušeností, které jsme získali a zase se pokusit hrát o finále," řekl Berdych.

Finále Davisova poháru skončilo jednoznačně 5:0 poprvé po dvanácti letech.

V roce 1997 nepovolili Švédové doma bodovat Američanům.