Arsenal remizoval s Liverpoolem 1:1

17:33aktualizováno  19:19
PRAHA - Šlágr 18. kola anglické Premier League na Emirates Stadium proti sobě svedl Arsenal a Liverpool. Pátý tým ligové tabulky Arsenal začal lépe a dostal se nad lídrem z Liverpoolu do vedení. Ovšem skvěle hrající Keane dokázal těsně před poločasem vyrovnat na 1:1. Ve druhém poločase nejvíce zaujalo vyloučení Adebayora, gól totiž již nepadl. K ČLÁNKU FOTOGALERIE.

Robbie Keane střílí gól. Obránci Arsenalu se jen koukají. foto: internet

SLEDOVALI JSME ON-LINE ŽIVĚ ZDE!

Nejsledovanější zápas tohoto kola Premier League se rozjížděl relativně pomalu. Bylo vidět, že oba soupeři jsou si vědomi důležitosti toho zápasu. Jako první se osmělili hosté, Keane zaběhl poprvé za domácí obranu, sklepl míč za sebe proti noze Gerrarda a Almunia musel předvést své umění.

Arsenal se přes tvrdou obranu jen těžko prosazoval, přesto se ujal trochu překvapivě vedení. Clichy našel na 40 metrů Van Persieho, ten si pohrál s hostujícími stopery a netradičně pravačkou tvrdě zakončil - 1:0. Pro Liverpool ovšem tento gól budíčkem nebyl, domácí dál tlačili, do stoprocentní gólovky se ovšem neprotlačili.

Svěřenci nemocného Rafy Beníteze nakonec pomalu začali přebírat taktovku hry a také se dostávali do šancí. Ve 38. minutě se udál první klíčový okamžik zápasu - Adebayor nesmyslně fauloval Insúu a inkasoval od Webba první žlutou kartu. A o pět minut později bylo pro domácí ještě hůře.

Obranný odkop Arbeoly nazdařbůh našel na 50 metrů rozeběhnutého Keane, ten si míč ani nezpracoval, nechal jej jednou dopadnout na zem a halfvolejem jej napálil nekompromisně pod břevno - 1:1.

Ve druhém poločase se toho příliš neudálo, tempo hry sice bylo velké, ovšem stoprocentní šanci si vypracoval až v samotném závěru El Zhar, marocký střídající útočník Liverpoolu. Proč tomu tak bylo? Jelikož se více jak půlhodinu domácí bránili přesilovce "reds" poté, co se nechal za další zbytečný faul vyloučit Adebayor.

Arsenal tak zůstává na pátém místě, bod za Manchesterem United )ten má ale dva zápasy k dobru) a tři za třetí Aston Villou. Liverpool sice vede o dva body před Chelsea, ta ovšem pokud zvládne dohrávku s dalším liverpoolským celkem Evertonem, půjde do čela.

To ale nemusí nic znamenat, Premier League totiž čeká ďábelských pět dní, během nichž se odehrají celkem tři kola. Tým, který tuto porci zvládne nejlépe, bude mít k titulu hodně dobře nakročeno.