Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Žižkov přezimuje na dně tabulky. Podlehl Příbrami

12:30
PRAHA - Fotbalisté Viktorie Žižkov podlehli v posledním letošním utkání Příbrami 1:2. Ani ve druhém zápase pod novým koučem Romanem Nádvorníkem nedokázali bodovat a po šesté porážce za sebou stráví zimu na posledním místě ligové tabulky. O branky hostů se postarali zkušený Pleško a Koukal z pokutového kopu, v domácím dresu v závěru už pouze snížil Lafrance.

Žižkov - Dukla (domácí slaví). foto: ČTK

První poločas příliš krásy nepřinesl a oba týmy si nedokázaly vytvořit výrazné gólové příležitosti. Žižkov i Příbram hrozily hlavně z rohových kopů, centry do vápna byly nepřesné a obrany míč vždy odvrátily. V úvodní půlhodině se zrodila jediná vážnější příležitost. Po necelé čtvrthodině hry vyrazil gólman Příbrami Hruška střelu Sivriče nad branku.

Téměř až do přestávky stříleli oba protivníci z velké dálky, ovšem vedle nebo do náručí brankářů. V samém závěru ještě po centru Hejdy hlavičkoval osamocen nad branku Wágner, na druhé straně pálil z ostrého úhlu mimo tři tyče Böhm.

Žižkov - Příbram 1:2 (0:0)

Branky: 88. Lafrance - 70. Pleško, 74. Koukal z pen. Rozhodčí: Adam - Moláček, Urban. ŽK: Štastný - Wágner, Hruška. Diváci: 1948.

Žižkov: Vaclík - Lafrance, Bodeček (88. Bořil), Procházka, Šťastný - Bartl (71. Kadeřábek), Kalivoda, Čermák - Sivrič, Böhm, Nestorovski (61. Folprecht). Trenér: Nádvorník.

Příbram: Hruška - Divíšek, Hejda, Krejčí, Pleško (87. Papšys) - Tarczal, Koukal, Mareš (90. Mašek), T. Pilík (54. Šlapák) - Štochl, Wágner. Trenér: Vavruška.

Po obrátce začali aktivněji domácí, jenže se pokračovalo ve stejném duchu a kvůli nepřesnostem ve finální fázi příbramskou branku výrazněji neohrozili. V 51. minutě domácí konečně předvedli pěknou akci s dobrým zakončením. Po kolmé přihrávce uvolnil Procházka narážečkou Nestorovského a ten vypálil k tyči, avšak Hruška brilantně vyrazil na rohový kop.

Postupem času se hra vyrovnala a rozhodující krok nakonec udělali hosté. Po levém křídle unikl Šlapák a poslal přihrávku Marešovi. Ten se elegantní kličkou vyhnul Folprechtovi a nacentroval přímo na hlavu Pleška, který umístil míč k tyči za bezmocného Vaclíka. Za necelých pět minut zvýšil na 2:0 Koukal, který proměnil penaltu střelou od tyče po faulu Folprechta na unikajícího Wágnera.

Domácí ještě závěr zdramatizovali, když Folprechtův pas prodloužil do sítě Lafrance. Nicméně to bylo z domácí strany vše. Příbram zakončila úspěšný podzim čtvrtou výhrou v řadě.