Vrba se nezlobil, penaltu ale zahodil i Horváth

13:38
PRAHA - Je to měsíc, co se kouč vedoucího celku první fotbalové ligy z Plzně Pavel Vrba rozzlobil na své svěřence. To místo kapitána Pavla Horvátha šel kopat penaltu v duelu na Slovácku Jan Rezek a nedal. Lídr pak na Moravě pouze remizoval 2:2. V pátečním duelu proti Jablonci opět dostali Západočeši možnost zahrávat pokutový kop. Tentokrát se k exekuci postavil Horváth. Výsledek? Stejný...

Pavel Horváth neproměnil penaltu. foto: Lidovky.cz

V jinak dobře šlapajícím plzeňském soukolí situace z 19. kola nadělala hodně zlé krve. Kouč Pavel Vrba se hned po zápase nezvykle ostře pustil do svých hráčů. "Mírně řečeno mě naštvali. Ještě jsem na kluky řval, ať jde kopat Horváth a stejně si míč vzal Rezek," zlobil se trenér lídra nejvyšší soutěže 5. března.

VÍCE K TÉMATU

Plzeň na Slovácku remizovala pouze 2:2 (sudí ji ale upřel regulérní branku) a Vrbovi ležela v žaludku hlavně situace ze 66. minuty, kdy za stavu 1:1 šel kopat penaltu útočník Rezek místo určeného Horvátha. Nedal a Slovácko se z brejku dostalo do vedení. Střih do pátku...

Plzeň, hýčkající si osmibodový náskok na druhou Spartu, hostila ve 23. kole třetí Jablonec. V 53. minutě srazil Beneš ve vápně unikajicího Rezka a musel po druhé žluté pod sprchy. K penaltě se tentokrát postavil Horváth a svou střelu opřel do levé jablonecké tyče. "No co, penaltu už nedali větší hráči," mávnul rukou nad neproměněným pokutovým kopem Horváth.

Plzeň - Jablonec (zleva: Jan Kovařík, Milan Petržela)

Situace totiž stejně skončila brankou, míč odražený od tyče dopravil do branky "slovácký" hříšník Rezek. "Samozřejmě, že to byl signál," dodal s úsměvem plzeňský kapitán, který si tak tentokrát nemusel vyslechnout kritiku svého nadřízeného. I přesto, že Plzeň nakonec s Jabloncem pouze remizovala 1:1. "Bod s nimi beru, paradoxně nám to vyloučení ublížilo," řekl po zápase kouč Vrba.

Jak na bodovou ztrátu svých rivalů odpoví Sparta? To se fanoušci dozvědí v pondělí večer, kdy Letenští hostí na svém stadionu v derby Slavii. Zápas vám přineseme na Lidovky.cz v podrobné on-line reportáži od 20:00 hodin.