Vítkovice v šoku: při utkání zemřel fanoušek, duel byl přeložen

19:03aktualizováno  19:40
VÍTKOVICE - Pátý čtvrtfinálový zápas play off hokejové extraligy mezi Vítkovicemi a pražskou Spartou poznamenala tragická událost. V páté minutě utkání na tribuně zkolaboval jeden z fanoušků, který i přes oživovací snahu záchranářů zemřel. Zástupci obou klubů se poté dohodli, že se utkání odehraje ve čtvrtek.

Zraněný Jakub Koreis. foto: ČTK

Zápas mezi Vítkovicemi a pražskou Spartou byl v páté minutě přerušen. Nejprve musel být z hrací plochy odnesen na nosítkách zraněný sparťanský útočník Jakub Koreis, poté záchranná služba začala oživovat jednoho z diváků, který v hledišti zkolaboval.

Dále čtěte:

Fanouška přes půl hodiny uživovalo několik záchranářů, bohužel marně. Devětapadesátiletý muž na náhlou srdeční slabost zemřel. Rozhodčí Martin Fraňo s Radkem Husičkou ihned, co se o kolapsu dozvěděli, zápas přerušili a hráče poslali do kabin. Trenéři i hráči jednali o tom, zda v zápasu pokračovat.

Šéf Vítkovic František Černík (vlevo) a generální manažer Sparty Petr Bříza.

Podle prvních zpráv se mělo začít hrát v 19:25 a na ledě se měla držet minuta ticha. Po protestu fanoušku bylo ale utkání odloženo. Dohrávat se bude ve čtvrtek od 17:00 hodin.

"Je to s ohledem na stav hráčů," řekl divákům Černík, kterého následně fanoušci v ČEZ Areně odměnili potleskem. Gól v Ostravě zatím nepadl, oba týmy usilují o třetí vítězství ve čtvrtfinálové sérii.

Zraněný Jakub Koreis.

Duel měl ještě jednoho smutného hrdinu. Sparťanský úočník Jakub Koreis narazil hlavou do hrazení (po nešťastném souboji s domácím Krenželokem) a byl ze stadionu odvezen s podezřením na poranění páteře. Podle posledních informací je ve stabilizovaném stavu.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...