10:19
PRAHA/DONĚCK - Pět sudí, přesto ani jeden z nich neviděl v duelu mezi Šachťarem Doněck a AS Řím v odvetě osmifinále Ligy mistrů (3:0 pro domácí) brutální faul loktem Daniela De Rossiho do obličeje domácího kapitána Daria Srna. Kartu - barvy žluté - naopak viděl z rukou sudího Howarda Webba za protesty chorvatský reprezentant.

Pokud je vám jméno anglického arbitra povědomé, tak vězte, že je to ten samý Howard Webb, který pískal ostré finále loňského MS mezi Španělskem a Nizozemskem. A ani utkání na chladné Ukrajině mu příliš nevyšlo.

WEBBOVY PŘEHMATY

Hosté z Říma se totiž poté, co prohrávali 1:0 rozhodli, že když už nevyhrají, alespoň soupeře pořádně pomlátí. A "vysokou školu zákeřností" má na jedničku vystudovanou především kapitán řimského celku Daniele De Rossi. Své "umění" předvedl ve 48. minutě, kdy naprosto bez snahy hrát míč se přiřítil k vůdci Šachťaru Dariju Srnovi a udeřil ho loktem do obličeje.

Do zápasu thajského boxu skvělý úder, ne tak do osmifinále fotbalové Ligy mistrů. Webb, ale i jeho čtyři asistenti tuto situaci přehlédli. To chorvatského reprezentanta dopálilo, svými protesty dokázal uhádat žlutou kartu. Ovšem v okamžiku, kdy si rovnal čelist ji viděl z ruky anglického sudího sám.

"Za svou žlutou kartu jsem odpovědný já sám, každopádně pokud někdo někoho praští loktem do obličeje, měl by být potrestán," kroutil po zápase hlavou Srna nad situací ze 48. minuty zápasu. Na toho jako kdyby byli hráči z Věčného města vysazení, v průběhu druhé půle musel čelit dalším třem ostrým skluzům.

Červenou kartu ale viděl už v první půli paradoxně pouze hostující Mexes. Dá se ale očekávat, že De Rossiho stihne dodatečný trest od disciplinárky UEFA. Ten se mu ale přenese do další sezóny, AS Řím po prohře 0:3 v evropských pohárech končí. "Můžeme teď porazit každého," mohl se nakonec smát po zápase Srna.