14:37aktualizováno  6. února 14:29
PRAHA/PETROHRAD - Celkem osmnáctkrát se radoval za více jak dvacetiletou kariéru Jaromír Jágr z gólu do branky, kterou hájí další česká hokejová legenda - Dominik Hašek. V Utkání hvězd KHL vylepšila česká osmašedesátka statistiku o další tři branky. Duel potřetí vyhrál Jágrův výběr, když Jašinovi a spol. nestačila k vyrovnání ani minuta navíc, zápas tak trval netradičních 61 minut.

Jaromír Jágr fauloval. foto: ww.khl.ru

Parádní kulisa, slavnostní atmosféra na vás dýchá z každého koutu haly i města, široké úsměvy na tvářích spoluhráčů i protihráčů. Takové bylo třetí Utkání hvězd KHL, poprvé rozdělené podle konferencí na souboj Východu (tým Jágra) se Západem (tým Jašina). Dotřetice trimufovala Jágrova družina (předtím 7:6 a 11:8). Ale pěkně od začátku...

V zahajovacích formaci obou celků se představilo hned pět českých hokejistů a již ve 4. minutě došlo na souboj těch nejslavnějších - Jaromír Jágr tečoval střelu Radulova a Dominik Hašek poprvé lovil puk ze své sítě. Poté předvedl "Dominátor" dva parádní zákroky, ovšem v 8. minutě nestačil na nádhernou kombinaci první letky soupeře, kterou začal Jágr a zakončil Radulov.

Karel Rachůnek - 0+0

Také třetí souboj s Jágrem v zápase Hašek prohrál, i když za velkého přispění jednoho z obránců, který dotlačil ochotně kotouč za vlastního gólmana. Česká legenda, o které je známo, že nerada inkasuje byť jen na tréninku, si z toho ale velkou hlavu nedělala. Stejně jako na druhé straně Švéd Stefan Liv. Oba nakonec v první třetině inkasovali pětkrát, když celkem pět gólů padlo v posledních dvou minutách.

Střelecké hody a parádní akce fanoušky bavily i na úvod druhého dějiství, kdy ve 22. minutě vyrovnával už na 6:6 Čech Lukáš Kašpar a 4 minuty později na 7:7 po dalším pasu Radulova nejlepší střelec ligy Červenka. Ve 29. minutě završil Jágr svůj hattrick proti Haškovi, který následně podle zvyklostí v polovině zápasu střídal. Pro Jágrův výběr to ale byla poslední radost z gólu ve druhé třetině.

Hned vzápětí se brzo devětatřicetiletý český útočník postaral o první trestné střílení v zápase, když složil k zemi zápasnicky Guskova (při All Star Game KHL se za fauly jedou trestná střílení, pozn. redakce). Guskov se nemýlil a snížil na 9:8. Chvíli po něm ve stejné disciplíně nezaváhal ani Afinogenov a bylo srovnáno.

Dominik Hašek při Utkání hvězd KHL.

Pozadu za svým parťákem nechtěl zůstat ani druhý hvězdný Čech - Roman Červenka. Jeho faul ale zůstal nepotrestáN a oba vůdci Omsku si pak měli na střídačce co říct. Jašinův výběr ale nakonec po druhé třetině vedl 12:9, třetím a čtvrtým gólem v zápase o to v závěru prostřední části postaral Mozjakin.

Co se nedařilo Jágrovu výběru ve druhé poloviny druhé třetiny, plně si vynahradil v poslední části hry. Už ve 44. minutě to bylo 13:12, když se trefili také Červenka a Kašpar. Skóre geometrickou řadou narůstalo až se nakonec zastavilo na výši 17:16 pro Jágra a spol. Domácímu celku nepomohla k vyrovnání ani jedna minuta hry navíc.

UTKÁNÍ HVĚZD KHL - JÁGR TÝM 18:16 JAŠINŮV TÝM:

Divácí v petrohradské aréně tak viděli postupně 10, 11 a 13 branek v jednotlivých třetinách. A protože dovednostní soutěže ovládnul Jašinův výběr 4:3, skončilo měření sil hvězd ruské KHL 20:21. Nejlepšími hráči duelu byli vyhlášeni na domácí straně pětigólový Mozjakin, na druhé Radulov. Nejproduktivnější hráč soutěže si připsal gól a šest asistencí.

UTKÁNÍ HVĚZD KHL

VÝBĚR JAŠINA - VÝBĚR JÁGRA 16:18 (5:5, 7:4, 4:9)
Branky a nahrávky: 6. Afinogenov (Vašíček), 14. Simon (Solovjov, Komarov), 18. Mozjakin (Sušinskij, Jašin), 19. Mozjakin (Sušinskij, Vašíček), 20. Afinogenov (Vašíček, Weinhandl), 22. Sušinskij (Jašin), 25. Darzinš (Solovjov, Guskov), 29. Sušinskij (Mozjakin, Jašin), 29. Guskov z trestného střílení, 35. Afinogenov z trestného střílení, 38. Mozjakin (Jašin), 40. Mozjakin (Jašin), 48. Vašíček (Afinogenov, Weinhandl), 51. Mozjakin, 56. Jašin (Mozjakin, Guskov), 58. Komarov (Simon) - 4. Jágr (A. Radulov), 8. A. Radulov (Červenka, Niskala), 10. Jágr (Červenka, Niskala), 18. S. Fjodorov (Kuzněcov, Dallman), 19. Morozov (Kašpar, Kornějev), 22. Kašpar (Morozov, Niskala), 26. Červenka (Jágr, A. Radulov), 27. Thoresen (Morozov, A. Radulov), 29. Jágr (Červenka, A. Radulov), 42. Červenka (I. Nikulin, A. Radulov), 42. Kašpar (Kornějev, Thoresen), 43. Kuljaš (Kuzněcov, Dallman), 44. I. Nikulin (Škoula, Kuzněcov), 54. S. Fjodorov (Dallman, Kuzněcov), 56. Morozov (Thoresen, Kašpar), 57. Dallman (S. Fjodorov, Kašpar), 59. Škoula (Jágr, A. Radulov), 60. Kuzněcov. Rozhodčí: Zacharov, Antropov - Birin, Šichanov. Diváci: 10.127.

Jašinův tým (Západní konference): Hašek (31. Barulin) - Guskov, Ozolinš, K. Rachůnek, Podhradský, Solovjov - Mizjakin, Jašin, Sušinskij - Weinhandl, Vašíček, Afinogenov - Simon, Komarov, Darzinš. Trenéři: Olegs Znaroks a Vladimír Vůjtek.

Jágrův tým (Východní konference): Liv (31. Birjukov) - Škoula, I. Nikulin, Dallman, Kuljaš, Niskala - Jágr, Červenka, A. Radulov - Morozov, Thoresen, Kašpar - S. Fjodorov, Kuzněcov. Trenéři: Zinetula Biljaletdinov a Kari Heikkilä.