20:28aktualizováno  22:43
PRAHA/KAZAŇ - Fotbalisté Rubinu Kazaň znovu zaskočili favorizovanou Barcelonu a stejně jako před rokem dokázali s katalánským gigantem remizovat v rámci základní skupiny Ligy mistrů. A stejně jako před rokem po výsledku 1:1. Domácí šli do vedení po půlhodině hry po proměněné penaltě Noboy. Hosté vyrovnali také z pokutového kopu, když se v 60. minutě prosadil Villa.

Kazaň - Barcelona. foto: Reuters

HRAJTE O CENY S VELKOU TIPOVAČKOU LN ZDE

Hádanka: nejméně oblíbený soupeř na evropské scéně pro katalánský kolos? Chelsea? Ale kdeže. Manchester United? Také ne. Inter Milán? No... také ne. Správná odpověď zní: Rubin Kazaň.

Ruský mistr sehrál v rámci základní skupiny Ligy mistrů se španělským šampionem a vítězem prestižní soutěže z roku 2009 ve středu večer třetí duel za poslední rok. A opět z něj odešel jako neporažený. Po loňském vyloupení Camp Nou (2:1) a domácí remíze 1:1 tentokrát opět na domácí půdě remizovala Kazaň s věhlasnějším soupeřem 1:1.

Hosté měli po celý duel drtivou převahu (držení míče 76:24, na střely vyhráli 17:7), jenže gól ze hry dát nedokázali. Nejblíže mu byl ve 13. minutě Pedro, po parádní kolmici od Villy ale trefil pouze břevno Ryžikovovy branky. Jenže ve 30. minutě sundal ve vápně nešikovně Alvés Kalešina a sudí odpískal pokutový kop. Ten se štěstím proměnil Noboa.

RUBIN KAZAŇ - FC BARCELONA 1:1:

Katalánci ve druhém poločase ještě více zmáčkli soupeře a v 60. minutě se dočkali gólové odměny. Salukvadze předvedl na hranici vápna stejnou hloupost jako na druhé straně Alvés a pískala se druhá penalta. Také domácí brankář vystihl směr Villovy střely, na míč si sáhl, ten přesto skončil v síti.

DÁLE ČTĚTE

Hned poté přišel na hřiště zázračně vyléčený Messi, kterému před 10 dny prošlápl kotník český obránce Atlétika Madrid Tomáš Ujfaluši, ani ten ale Barce k obratu nepomohl. Naopak, i přes neustálý tlak mohli v nastavení strhnout vedení na svou stranu hráči ruského mistra, Martins ale z dobré pozice hlavičkoval pouze do tyče.