12:15
NEW YORK/ PRAHA - Parádní obrat předvedli v cestě do semifinále Východní konference play off NHL hokejisté Pittsburghu. Ještě na konci druhé třetiny prohrávali 1:3, jenže poté sudí neuznali správně další branku Ottawy a "Tučňáci" se nadechli k velkému obratu. Ten završil v 70. minutě Pascal Dupuis. Výsledkem 4:2 na zápasu postoupili přes Colorado do další fáze také hokejisté San José.

OTTAWA 3:4 v prodloužení PITTSBURGH (Konečný stav série 2:4)
Radost hokejistů Pittsburghu.

Tři neuznané branky během dvou zápasů v jedné sérii hned za sebou? To se často nestává. V soubojích Pittsburghu s Ottawou k tomu došlo. A zatímco v pátém zápase neuznali rozhodčí chybně branku Kunitze, v šestém si vedli o poznání lépe.

Nejprve v 8. minutě za stavu 1:0 pro Ottawu správně neuznali gól Ruppa (Leclaire podle všeho zasáhl proti jeho střele levým betonem před brankovou čárou) a stejně přesně si vedli pověření lidé v Torontu (zde je sídlí videocentrum NHL, které sporné gólové situace posuzuje) také ve 36. minutě.

SOUHRN ZÁPASU VČETNĚ NEUZNANÝCH BRANEK:

To za stavu 3:1 pro domácí fauloval Gončar před brankou Cullena a Orpik pak domácího útočníka srazil na vlastního brankáře.  Volný kotouč plácnul na Fleuryho Fisher a ten se pomalu dokutálel za brankovou čáru. Jak ukázaly záběry z branky až poté, co byla již vychýlena ze svého postavení.

Videorozhodčí gól neuznali, domácí nevyužili ani následnou přesilovku a zle za to pykali. V poslední třetině vyrovnali za "Pens" Guerin a Cooke a v 10. minutě nastavení rozhodl o postupu Pittsburghu Dupuis. "Jsem rád, že se Pascal trefil. Celou sezonu tvrdě dře. Je to pro něj velká odměna," chválil svého parťáka při rozhovoru hned na ledové ploše kapitán Crosby.

Crosby poskytuje rozhovor hned po zápase.

"Máme prostor se ještě zlepšit, rozhodně nechceme skončit v dalším kole," dodal Crosby. Jeho tým vyhrál tři ze čtyř zápasů na ledě soupeře, což je skvělá vizitka, zároveň ale dvakrát padl na vlastním ledě. Za dnešním obratem podle všeho stojí také výstup zkušeného Craiga Adamse ve druhé přestávce.

"Vyburcoval nás. Bylo to přesně to, co jsme potřebovali," řekl po zápase jeho parťák Kunitz. "Nic to nebylo. Věděl jsem, že můžeme hrát lépe. Semkli jsme se a dokázali to. Můžeme být na sebe hrdí," zlehčoval po zápase svou úlohu Adams a poukázal na týmový duch týmu. Týmu, se kterým se v jeho cestě za obhajobou Stanley Cupu musí rozhodně počítat.

COLORADO 2:5 SAN JOSÉ (KONEČNÝ STAV SÉRIE 2:4):
Radost hokejistů San José.

San Jose rozhodlo o postupu v posledních třinácti minutách, kdy Coloradu nasázelo čtyři branky a uspělo na ledě soupeře 5:2. Nejlepší tým Západní konference zvítězil v posledních třech utkáních série, v níž si se soupeřem poradil 4:2 na zápasy. Sharks postupem odvrátili částečně spekulace novinářů, že se těžko vyrovnávají s tlakem a atmosférou play off. Loni totiž ze stejné pozice neobstáli v prvním kole proti Anaheimu.

"Média často velmi rády hovoří o předchozích selháních. V šatně jsme to ale nerozebírali. Byli jsme soustředěni na tuto sérii," uvedl obránce San Jose Dan Boyle, který gólem na 2:2 nastartoval v závěru obrat týmu. "Byli jsme si ale vědomi po loňském roce, že nic nedostaneme lehce. I nyní je před námi stále ještě hodně práce," přiznal Joe Pavelski, autor dvou vítězných branek v sérii.

CHICAGO 5:4 v prodloužení NASHVILLE (STAV SÉRIE 3:2):
Chicago vs Nashville.

Dvě branky českého útočníka Martina Erata nestačily Nashvillu v pátém utkání úvodního kola play off NHL k výhře na ledě Chicaga. Třebíčský rodák svými zásahy v závěrečné třetině sice otočil vývoj střetnutí na stranu Predators, ale čtrnáct sekund před koncem základní hrací doby domácí vyrovnali gólem v oslabení. Následné prodloužení ukončil Marián Hossa a rozhodl o vítězství Chicaga 5:4. V sérii vedou Blackhawks 3:2 na zápasy.

NOČNÍ ZÁPASY NHL

Východní konference - 6. zápas:
Ottawa - Pittsburgh 3:4 v prodl. (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 6. Cullen, 22. Neil, 30. Alfredsson - 31. a 53. Cooke, 48. Guerin, 70. Dupuis. Střely na branku: 31:43. Diváci: 20.122. Konečný stav série: 2:4.

Západní konference - 5. zápas:
Chicago - Nashville 5:4 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 10. Ladd, 15. Hjalmarsson, 37. Kopecký, 60. P. Kane, 65. Hossa - 42. a 52. Erat, 7. Legwand, 38. J. Ward. Střely na branku: 32:21. Diváci: 22.115. Stav série: 3:2.

Západní konference - 6. zápas:
Colorado - San Jose 2:5 (1:0, 0:1, 1:4)
Branky: 27. Svatoš, 45. Yip - 1. a 50. Pavelski, 48. D. Boyle, 60. Setoguchi, 60. D. Murray. Střely na branku: 18:34. Diváci: 18.007. Konečný stav série: 2:4.