Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

VIDEO NHL: Kouzla zbavený Ovečkin, neuvěřitelný Halák a gól z půlky

9:30
PRAHA - Zámořská NHL zase jednou zažila bláznivou noc. Noc plnou hrdinů - ať těch smutných, tak těch se širokým úsměvem ve tváři na konci zápasů. Do dalšího kola bojů o Stanley Cup dnes postoupili hokejisté Bostonu a Chicaga, sedmé utkání na Washingtonu si vynutil Montreal. Především neskutečnému výkonu brankáře Haláka.

Ani tato střela neskončila brankou. foto: Reuters

Hokejisté Bostonu zvítězili v šestém utkání úvodního kola play off NHL nad Buffalem 4:3, celou sérii vyhráli 4:2 na zápasy a zajistili si účast v další fázi Stanley Cupu. Největší hvězdou zápasu byl vyhlášen český útočník David Krejčí, který vstřelil dva góly a na další přihrál.

Krejčí v 14. minutě v přesilové hře svou druhou trefou v play off otevřel skóre utkání, na začátku druhé třetiny přihrál znovu v početní výhodě na druhý gól Marku Recchimu a v 48. minutě zvýšil vedení Bruins na 3:1. Sabres se sice poté ještě dvakrát dokázali dostat na rozdíl jediného gólu, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

BOSTON 4:3: BUFFALO (KONEČNÝ STAV SÉRIE 4:2):

I kvůli tomu, že hosté na rozdíl od domácích nedokázali využít žádnou přesilovou hru. Nepodařilo se jim to v celé sérii, Boston ubránil všech 22 soupeřových přesilovek. "Na hru v oslabení jsme pyšní," uvedl kapitán Bruins Zdeno Chára. "Dokážeme být hodně důrazní, ale zároveň se dobře pohybujeme. Hráči, kteří chodí na oslabení, jsou ohromní dříči a vždy se snaží soupeře přehrát," dodal slovenský obránce.

Že sérii rozhodly přesilovkové formace, uznal i trenér poražených Lindy Ruff. "Když se podíváte jenom na dnešní zápas, tak je to jasné. Oni dali dva góly v přesilovce, my žádný. Soupeř měl v této disciplíně jasně navrch, a to rozhodlo celou sérii. My jsme v základní části také dokázali ubránit soupeřovy přesilovky, ale v play off se nám to prostě nedařilo," litoval Ruff.

NEUVĚŘITELNÝ GÓL SEABROOCKA Z PŮLKY (CHICAGO PO VÝHŘE 5:3 VYHRÁLO SÉRII NAD NASHVILLEM 4:2):

Dalšími postupujícími do druhého kola play off se stali hokejisté Chicaga, kteří zvítězili na ledě Nashvillu 5:3 a rovněž vyhráli sérii 4:2 na zápasy. Duel rozhodla už divoká první třetina, kterou Blackhawks vyhráli 4:3. Pátý gól pak přidali osm sekund před koncem do prázdné branky při power play Predators.

Naopak stále ve hře zůstává Montreal, který i díky gólu a asistenci Tomáše Plekance porazil Washington 4:1, odvrátil už druhý mečbol Capitals a vynutil si rozhodující sedmý zápas. Hrdinou večera se stal slovenský brankář domácího celku Jaroslav Halák, který zlikvidoval 53 z 54 střel.

"Myslím, že jsme hráli skvěle, jenom jsme prostě nedali góly," prohlásil lídr Capitals Alexandr Ovečkin. Navzdory tomu, že jeho tým v sérii ztratil vedení 3:1, byl stále plný optimismu. "Jejich gólman odchytal neuvěřitelný zápas. Co víc k tomu říct? Ale je to pořád jenom jeden hráč, příště na něho určitě vyzrajeme," dodal Ovečkin.

MONTREAL 4:1 WASHINGTON (STAV SÉRIE 3:3):

"Byl to prostě další den v kanceláři, nic víc," zhodnotil Halák lakonicky svůj mimořádný výkon. Ale spoluhráči z něho byli unešení. "Jestli nám dnes vyhrál zápas? O tom přece není vůbec pochyb," prohlásil Mike Cammalleri, který se v první třetině v rozmezí minuty a 39 sekund postaral o první dva góly zápasu. "Byl jednoznačně nejlepším hráčem na ledě. Lepší výkon brankáře jsem možná ještě neviděl," dodal na Halákovu adresu obránce Josh Gorges.

Sedmý zápas se hraje ve středu ve Washingtonu. Capitals nastoupí k rozhodujícímu duelu už počtvrté v řadě - v předchozích třech střetnutích jednou vyhráli a dvakrát prohráli. Pod vedením trenéra Bruce Boudreaua ale mají v sedmých zápasech pozitivní bilanci 6:2.