9:34
PRAHA/VANCOUVER - Kanadský gólman Roberto Lungo, hájící barvy Vancouveru Canucks, předvedl ve víkendovém prvním zápase čtvrtfinálové série play off NHL proti Los Angeles neuvěřitelný zákrok, kterým dal svému týmu šanci na vítězství.

Běžela právě sedmá minuta prodloužení, když se k dorážce před Luongem dostal hostující útočník Ryan Smyth. Kanadský olympijský vítěz jeho střelu ztlumil, jenže ta dál poskakovala za brankovou čáru. Luongo se ale neuvěřitelně rychle zorientoval, přetočil se na břiše a na brankové čáře kotouč vyrazil lapačkou mimo své brankoviště.

"Byl neuvěřitelný. Dal nám šanci na vítězství. Přesně tohle od něj potřebujeme," rozplýval se jeho spoluhráč Alex Burrows. Měl pravdu, Luongo se poté sice ještě zaklínil o vlastní hokejku, o deset vteřin později ale opět zastavil další nebezpečnou akci soupeře. A z následného kontru udeřil domácí Mikael Samuelsson.

"Jsem šťastný, že jsme vyhráli. Hlavní podíl ale na tom má někdo jiný, soupeř byl totiž blízko gólu v prodloužení, měl tam obrovskou šanci," pochválil skromně střelec svého gólmana. To hosté si mohli ukroutit hlavu. Především proto, že byli v zápase lepším týmem. Na vítězství a srovnání série na 1:1 si však museli počkat do neděle, kdy "kosatkám" vrátili porážku 2:3 z prvního duelu se vším všudy - stejným poměrem a taktéž v prodloužení.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.