Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

20:03
HIROŠIMA - Jak zmást brankáře při zahrávání pokutového kopu, ukázali fotbalisté japonského celku Sanfrecce Hirošima. V úvodním utkání nové sezony japonské ligy s Šimizu S-Pulse předvedli trik, kdy penaltu zahrál někdo úplně jiný, než kdo se k ní připravoval.

I kamera sleduje někoho jiného. foto: Lidovky.cz

Již ve třetí minutě dostali domácí hráči výhodu pokutového kopu. Míč si vzal reprezentační stoper Tomoaki Makino a připravoval se k exekuci.

Brankář soupeře Johei Nišibe ho pozorně sledoval a snažil se určit směr jeho střely. V tu chvíli však z chumlu hráčů stojících na hranici vápna vyběhl reprezentační útočník Hisato Sato a zahrál pokutový kop. Než si brankář uvědomil, co se děje, už nestačil zasáhnout.

Hirošima se tak brzy ujala vedení. Je však otázkou, zda měl být gól uznán.

Podle českých pravidel musí být exekutor pokutového kopu jasně určen, což se v tomto případě nestalo, a tak rozhodčí gól uznat podle všeho neměl.

Hráči Šimizu nakonec vybojovali alespoň bod za remízu 1:1, když Genki Omae hlavou vyrovnal v třetí nastavené minutě.