7:00
PRAHA/BARCELONA - Měl to být jeho zápas. Ronaldova hvězda měla v El Clásicu zazářit naplno a dovést Realu k první výhře nad rivalem po dvouletém strádání. Leč nestalo se. Pětadvacetiletý Portugalec zůstal za fotbalovým očekáváním. Jeho "špatné já" se ale opět ukázalo v plné nahotě.

Barcelona - Real Madrid (Guardiola a Ronaldo). foto: Reuters

Běžela 31. minuta slavného El Clásica, domácí Barcelona vedla v poklidu 2:0 a svému soupeři i tři, čtyři minuty v kuse Xavi a spol. nepůjčovali míč. Pro hvězdy Realu, které jsou zvyklé diktovat tempo hry, frustrující pocit.

A tak, když zmizel míč do autu, hostující Ronaldo si jej chtěl samou radostí konečně užít. Jenže kouč Barcelony Josep Guardiola jeho nervy, které už tak visely na hodně napnutém špagátu, ještě poškádlil.

Míč mu totiž okamžitě nepodal a Ronaldo do kouče soupeře nevybíravě strčil. Zbytečně, nesmyslně. Navíc, na trenéra soupeře se prostě nesahá. To je stejné, jako kdyby ve válce zaútočil "pěšák" na generála armády na druhé straně. A tak se strhla následně pořádná mela a nebylo daleko k tomu, aby rozzuřený gólman Valdés drzého Portugalce nockautoval.

RONALDO VS. GUARDIOLA:

Ronaldo docílil svého - při každém jeho dalším kontaktu s míčem stotisícový kotel Camp Nou bučel. Hvězdného útočníka Realu to ale tentokrát k lepšímu výkonu nenabudilo. Po tomto extempore prověřil Valdése již pouze jednou a to navíc téměř z poloviny hřiště. A když domácí ve druhém poločase zvýšili na 4:0, neobtěžovali se fanoušci na Ronalda už ani bučet.

Ten, který měl být největší zbraní soupeře jim už za to nestál. A Ronaldo nakonec opouštěl největší fotbalové kolbiště v Evropě se sklopenou hlavou. A s dalším zářezem na své již tak dost pečlivě "budované pověsti" floutka. Floutka, který nikdy nemůže být nejlepší na světě. Jaká to škoda, fotbalové kvality na to totiž rozhodně má...