Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

11:32
PRAHA - Už to vypadá, že hokejisté New Jersey Devils podobné zákroky přitahují. Jen tři týdny po ostrém zákroku Ryana Wilsona na českého útočníka Patrika Eliáše si brutálně a hlavně zbytečně vyšlápl Jeff Carter z Philadephie na obránce "Ďáblů" Ansi Salmelu. Ten po tvrdém ataku zůstal několik minut nehybně ležet na ledě. Ten následné opustil až na nosítkách.

Salmela na ledě, v pravo odjíždí hříšník Carter. foto: ČTK

ELIÁŠ VS WILSON

Že v NHL chybí hráčům vzájemná úcta, o tom se mluví již dlouho. Stejně tak o "zabijácích" hájící barvy právě Philadelphie. "Když se něco podobné stane, je to hrozné. Každý nerad vidí, když hokejista inkasuje takový příšerný úder. Soupeř musí čekat odvetu," potvrdil po zápase naštvaně kouč Devils Jacques Lemaire. O čem je řeč?

O dnešním nočním zápase právě mezi Flyers a New Jersey Devils a situaci ze 22. minuty duelu. Na začátku druhé třetiny si finský bek Anssi Salmela pohrál s domácím Mikem Richardsem a následně svou akci zakončil parádním gólem za záda Michaela Leightona. Již v té době se ale k němu ze středního pásma blížil jako lev za svou kořistí Jeff Carter.

ZÁKROK NA SALMELU A NÁSLEDNÉ OŠETŘOVÁNÍ:

Ten do Salmely těsně po vstřelení branky zbytečně tvrdě najel a ramenem (loktem?) namířeným na hlavu jej sestřelil k ledu. Fin se ve vzduchu přetočil kolem své osy a skončil v bezvědomí ležet na ledě. "Nic si z toho nepamatuji. Dal jsem gól a potom černo," řekl k zákroku po zápase Salmela. Toho museli z ledu odnést na nosítkách, nakonec však ani nezamířil do nemocnice.

"Mám stehy v obličeji a šíleně mne bolí hlava. Nic vážného," uklidnil fanoušky Devils devětadvacetiletý bek, což pro ně byla jediná dobrá zpráva dne. "Ďáblové" totiž vedení 2:0 neudrželi a nakonec prohráli s "Letci" 2:3.

Carterův zákrok sudí v zápase jako faul neposoudili, bude jej ale prošetřovat vedení NHL. Je tak možné, že za svůj děsivý a především naprosto zbytečný nájezd dostane dodatečný trest. "Jeff je férový i když tvrdý hráč," řekl na adresu útočníka Flyers již smířlivěji Lemaire.

NOČNÍ VÝSLEDKY

Philadelphia - New Jersey 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 39. Van Riemsdyk, 40. Carter, 53. M. Richards - 8. Parise (Eliáš), 22. Salmela. Střely na branku: 37:30. Diváci: 19.678.

Toronto - San Jose 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 11. Bozak, 40. Kessel (T. Kaberle) - 24. Boyle, 26. Pavelski, 54. Clowe. Střely na branku: 34:26. Diváci: 19.460.

Anaheim - Los Angeles 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky: 19. Selänne, 24. Getzlaf, 27. S. Koivu, 39. Perry - 13. Möller, 39. Kopitar. Střely na branku: 33:37. Diváci: 16.033.

Phoenix - Edmonton 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky: 20. a 22. Lombardi (na první Lang), 10. Jovanovski (Lang), 26. Vandermeer (Hanzal), 45. Vrbata, 52. Lang - 56. Penner. Střely na branku: 33:34. Diváci: 13.421.

Colorado - St. Louis 5:2 (2:2, 3:0, 0:0)
Branky: 17. a 27. Yip, 5. Galiardi, 23. Stewart, 24. Stastny - 4. Brewer, 8. Johnson. Střely na branku: 33:34. Diváci: 11.261.