9:19aktualizováno  14:55
PRAHA/CHICAGO - Hvězdný kapitán Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin zažívá jedno z nejhorších období sezony. Zatímco před olympijskými hrami byl neomezeným vládcem světového hokeje, nyní jeho hvězdná image utrpěla další šrám. A Chicago chce za jeho nesmyslný faul na obránce Briana Campbella tvrdý trest.

Sedm zápasů, sedm bodů, dva góly. To je bilance ruského bohatýra Alexandera Ovečkina po návratu z olympiády ve Vancouveru, kde sborná dostala tvrdý direkt ve čtvrtfinále od Kanady (3:7). Co by za to jiní dali, řeknete si. Ovšem pro nejproduktivnějšího hráče ligy a elitního kanonýra to není příliš povzbudivá vizitka.

Jako by jej nepovedené vancouverské vystoupení zastavilo v úchvatně našlápnuté sezoně. "Car Alex" totiž kromě skromějšího sběru bodů (před Vancouverem měl bodový průměr 1,72, po ní jen 1,0) ani nepředvádí výkony, na které jsou od něj fanoušci zvyklí.

V zápase proti jednomu ze spolufavoritů ligy z Chicaga to chtěl změnit. Od úvodního střídání na ledě opět létal. Jenže přišla 13. minuta a všechna snaha se rozsypala jako domeček z karet. Čtyřiadvacetiletý kapitán "Caps" dohrál u zadního mantinelu obránce Blackhawks Briana Campbella tak, že jej ze tří metrů po nárazu tělem odhodil hlavou proti mantinelu.

OVEČKINŮV FAUL NA CAMPBELLA:

Sám poté před soupeře přepadl a málem se zranil také. Campbell, jeden z nejlepších beků soutěže, prásknul hlavou a ramenem o hrazení, celá hala stichla. Naštěstí se po pár vteřinách začal hýbat, později se i posadil a mohl odjet na střídačku, i když s velmi bolestivou grimasou.

Zápas pro něj skončil, stejně jako pro Ovečkina, který dostal po právu trest do konce utkání. A Chicago požaduje po vedení NHL ještě více. Podle zdrojů televizní stanice ESPN má Campbell zlomenou klíční kost a žebra, takže je možné, že pro něj sezona skončila. "Liga by s tím měla něco udělat, šlo o zdraví. Byl to nebezpečný hit a jasný faul," láteřil po zápase kouč "indiánů" Joel Quenneville. Jeho svěřenec Niklas Hjalmarsson věří, že bude jeho parťák v pořádku. "Byl to hloupý faul, vůbec nevypadal dobře. Snad to nebude nic vážného."

Ano, měl pravdu, byl to hloupý faul. Ovečkin se sice po zápase v kabině před americkými novináři bránil úmyslu, může ovšem očekávat dodatečný trest. "Nebyl to žádný tvrdý zákrok, ale on upadl dost nešťastně, takže to vypadalo nebezpečně. Myslel jsem, že to budou jenom dvě minuty, ale pak za mnou přijel rozhodčí a řekl mi, že jsem skončil," tvrdil Ovečkin tiše do mikrofonů zámořských žurnalistů.

BACKSTROMOVA PARÁDA - VÍTĚZNÝ GÓL V PRODLOUŽENÍ:

Bylo vidět, jak je celá situace i osobní trápení na ledě žere. Natolik, že se ani pořádně neradoval z toho, že jeho parťáci dokázali zápas otočit, přestože ještě ve 45. minutě prohrávali. Hráči nejlepšího týmu ligy během třetí třetiny srovnali a v prodloužení rozhodl parádním gólem Nicklas Backstrom, který na sebe vzal zodpovědnost za vyloučeného kapitána.

"Nebylo to snadné hrát bez Ovieho. Jeho vyloučení nám uškodilo, je ale dobře, že jsme dokázali, že umíme vyhrávat i bez něj. Bojovali jsme jako tým," vyprávěl o svých rozporuplných pocitech hrdina zápasu. Pro "Caps" je to dobrá zpráva, bez svého kapitána se budou muset nejspíše v nejbližších zápasech obejít.

NOČNÍ VÝSLEDKY

Los Angeles - Nashville 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 9. Kopitar, 46. Brown - 5. Sullivan, 47. Wilson (Erat), 57. Hörnqvist. Střely na branku: 20:31. Diváci: 18.118.

Dallas - Colorado 3:5 (1:1, 2:3, 0:1)
Branky: 26. a 28. Segal, 15. Benn - 32. a 53. Stastny, 11. Hejduk, 25. Tucker (Hejduk), 34. Stewart. Střely na branku: 51:22. Diváci: 16.246.

NY Rangers - Philadelphia 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 22. a 55. Avery, 25. Rozsíval - 5. Briere. Střely na branku: 21:18. Diváci: 18.200.

NY Islanders - Toronto 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Jackman, 9. Park, 39. Nielsen, 58. Moulson - 1. Kuljomin. Střely na branku: 32:27. Diváci: 12.804.

Vancouver - Calgary 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Branky: 2. D. Sedin, 8. Kesler, 17. H. Sedin - 52. Regehr. Střely na branku: 28:33. Diváci: 18.810.

Atlanta - Phoenix 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 41. Afinogenov, 54. Antropov - 26. Lombardi, 51. Stempniak, rozh. nájezd Aucoin. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, z 34 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Střely na branku: 41:34. Diváci: 15.914.

Minnesota - St. Louis 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)
Branky: 2. Brunette, 14. M. Koivu (Havlát), 19. Latendresse (Havlát), 35. Miettinen - 38. Berglund, 47. P. Kariya. Střely na branku: 20:38. Diváci: 18.580.

Chicago - Washington 3:4 v prodl. (2:0, 1:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 8. a 17. Toews, 27. Madden - 48. a 64. Bäckström, 46. Laich, 48. Fehr. Střely na branku: 23:30. Diváci: 22.289.

Anaheim - San Jose 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky: 4. Perry, 8. Selänne, 20. Višňovský, 59. Ryan - 50. J. Thornton, 60. McGinn. Střely na branku: 33:33. Diváci: 16.317.

Tampa Bay - Pittsburgh 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 29. Lecavalier - 43. Dupuis, 46. Gončar. Střely na branku: 22:39. Diváci: 20.230.