20:15aktualizováno  20:34
PRAHA/ISTANBUL - Český reprezentační útočník Milan Baroš si opět podmanil zemi ležící na dvou kontinentech. V šestém kole nejvyšší turecké soutěže řídil výhru Galatasaray nad Buyuksehirem 3:1, když vstřelil všechny branky svého celku. Díky hattricku se dostal na druhé místo tabulky střelců turecké ligy a Galatasaray poskočil na třetí místo tabulky. Ve druhém poločase se ale zranil a musel ze zápasu odstoupit.

Milan Baroš střílí gól. foto: ČTK

Český gólový zabiják bude opět plnit titulní stránky tureckých novin. V šestém kole nejvyšší soutěže totiž vstřelil tři góly a výrazně se tak podepsal pod výhru Galatasaraye nad Buyuksehirem 3:1. Navíc prvním a druhým gólem uchvátil fanoušky, odborníky i komentátory. Všechny trefy stihl již během prvního poločasu, v tom druhém musel být kvůli zranění vystřídán.

Své gólové galapředstavení začal v páté minutě. To si parádně naběhl na centr Yilmaze do pokutového území a otevřel hlavou skóre zápasu. Českému útočníkovi vůbec nevadilo, že byl v před gólmanem soupeře sám mezi třemi obránci soupeře.

PRVNÍ GÓL MILANA BAROŠE DO SÍTĚ BUYUKSEHIRU:

Druhou branku přidal český hladový lev ve 12. minutě. Po dalším centru z pravé strany si Baroš zpracovával míč na malém vápně před sebe, kde se kulatému nesmyslu postavila do cesty ruka bránícího stopera Sahina. Nemohlo následovat nic jiného než penalta a žlutá karta pro hříšníka. Baroš, který je hlavním exekutorem pokutových kopů v týmu, si vzal míč a s přehledem zavěsil (škoda, že si podobně suverénně nevedl také v kvalifikaci o EURO 2012).

DRUHÝ GÓL MILANA BAROŠE DO SÍTĚ BUYUKSEHIRU:

Hvězdnou první půli zakončil ve 42. minutě. Baroš a spol. byli pod tlakem, jenže hosté nezvládli na polovině hry přenesení míče ze strany na stranu. Míče se za asistence Baroše chopil Yilmaz a oba pelášili proti čtyřem soupeřům nejkratší cestou na gólmana Akina.

Turecký štírek několik metrů za vápnem nacentroval na Baroše, který stál zády k brance. Český útočník si míč efektivně zpracoval nad hlavu a ačkoliv měl za sebou obránce, v pádu polonůžkami zavěsil přesně k tyči.

TŘETÍ GÓL MILANA BAROŠE DO SÍTĚ BUYUKSEHIRU:

Hosté se na větší odpor nezmohli, v 65. minutě pouze snížili na konečných 3:1 zásluhou Tuma. O sedm minut později musel hlavní hrdina zápas opustit na nosítkách, poté co si přivodil svalové zranění. "Odjel přímo do nemocnice, v pondělí budeme vědět více," řekl ČTK hráčův manažer Pavel Paska.

Baroš je s dalšími dvěma hráči na druhý ve střelecké tabulce turecké ligy se čtyřmi góly, Galatasaray pak díky čtvrté výhře v sezoně poskočil na třetí místo Superligy. Česká hvězda vstřelila v dresu istanbulského gigantu již třetí ligový hattrick (poprvé v prosinci 2008, podruhé letos v dubnu).