Veteránu Haškovi skončila sezona. Odehrál poslední zápas kariéry?

17:50aktualizováno  20:09
MOSKVA - Pro brankáře Dominika Haška skončila premiérová sezona v Kontinentální hokejové lize. Spartak Moskva prohrál v osmifinále s Petrohradem i čtvrtý zápas a po porážce 3:4 se s play off rozloučil. Šestačtyřicetiletý český gólman utkání nedochytal, po prvním ze dvou gólů Petra Průchy ho vystřídal náhradník Alexej Jachin.

Dominik Hašek při Utkání hvězd KHL. foto: ww.khl.ru

Haškova pouť v KHL tak končí v prvním kole play off. Ale tím sezona pro něj končit nemusí. Reprezentační trenér Alois Hadamczik se netajil tím, že s šesačtyřicetiletým brankářem počítá na České hokejové hry. Na MS ale Hašek do počtu jet nechce.

"Kdybych měl být na mistrovství jako trojka, to bych na Slovensko nejspíš nejel. A kdyby mě trenér nominoval jako dvojku? Těžko teď na tuhle otázku odpovědět. Ideální by samozřejmě bylo, kdybych odjel na soustředění nároďáku a tam bychom si s trenéry ujasnili, jaké se mnou mají úmysly a co ode mě očekávají," líčil na začátku února Hašek LN.

Po Novém roce se také začalo řešit prodloužení smlouvy se Spartakem, na to ale Hašek odmítl reagovat s tím, že pokračování v kariéře bude zvažovat po sezoně.

Hašek ale v posledním letošním utkání KHL střídal už ve 13. minutě domácího zápasu, v němž Spartak čelil prvnímu mečbolu soupeře. Úvodní gól sice vstřelil domácí Štefan Ružička, pak však během půldruhé minuty otočili skóre Maxim Sušinskij a Průcha a šanci dostal Jachin.

Spartak dokázal ještě dvakrát překonat petrohradského brankáře Jakuba Štěpánka a vyrovnat, na Průchův vítězný gól z 49. minuty už ale odpověď nenašel. Mistr světa z roku 2005 Průcha se tak střelecky prosadil v druhém zápasu po sobě a poslal do čtvrtfinále tým, který vede trenérské duo Václav Sýkora, Jan Votruba.

"Všechny čtyři zápasy se mi moc nepovedly. Šance na postup byla, ale bohužel to nevyšlo," řekl Hašek po zápase. Olympijský vítěz z Nagana si dal dva až tři týdny na rozmyšlenou, zda bude pokračovat v kariéře. "Jestli budu chytat dál, zůstanu v KHL," dodal dvojnásobný šampion Stanley Cupu s Detroitem.

Pozici nejlepšího mužstva základní části KHL zdaleka nenaplňuje Omsk, který podlehl 2:3 v Nižněkamsku a prohrává 1:2 na zápasy. Až dnes zaznamenal za nahrávku na gól Jegora Averina první bod v play off třetí nejproduktivnější hráč soutěže Roman Červenka. Hrdinou zápasu byl útočník Něftěchimiku Libor Pivko, jenž v 38. minutě vstřelil vítězný gól. Jaromír Jágr ani dnes nebodoval.

Čtvrté zápasy osmifinále Východní konference se hrají v pondělí.

Osmifinále play off KHL:

Západní konference - 4. zápasy: Spartak Moskva - Petrohrad 3:4 (za hosty Průcha 2+0, Čajánek 0+1), konečný stav série 0:4, Čerepovec - Atlant Mytišči 1:8 (Straka 0+1 - Marek 0+2), stav série 2:2, Dinamo Minsk - Jaroslavl 2:4 (za hosty Rachůnek 1+0, Barinka 0+2, Vašíček 0+1), stav série 2:2, Dinamo Riga - Dynamo Moskva 2:1 v prodl., stav série 3:1.

Východní konference - 3. zápasy: Barys Astana - Kazaň 1:6 (za domácí Kašpar 1+0), stav série 0:3, Novosibirsk - Ufa 2:6 (za hosty Blaťák 0+1), stav série 0:3, Chanty Mansijsk - Magnitogorsk 4:3, stav série 2:1, Nižněkamsk - Omsk 3:2 (Pivko 1+0 - Červenka 0+1), stav série 2:1.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...