V Pittsburghu na Jágra bučeli. Odpověděl gólem

7:00aktualizováno  9:23
PITTSBURGH - Jaromír Jágr odpověděl gólem fanouškům Pittsburghu na jejich bučení při každém kontaktu s pukem a přispěl Philadelphii k výhře 4:2 na ledě Penguins. Devětatřicetiletý útočník dostal v druhé třetině bekhendovou střelou z mezikruží Flyers do vedení 2:1. Dvěma asistencemi se podílel na vítězství hostů Jakub Voráček.

Pittsburgh - Philadelphia (Jágr) foto: ČTK

"Nejdůležitější je, že jsme vyhráli," uvedl Jágr, který oslavil vstřelený gól typickým způsobem, který místním fanouškům v minulosti předvedl mnohokrát: zasalutováním. "Pittsburgh je těžkým soupeřem. Je to velmi dobrý klub, o tom nemůže být sporu. Navíc jsou ještě stále bez zraněného Sidneyho Crosbyho. V tabulce jsou hned za námi, věděli jsme, že to bude těžký zápas. A taky byl," dodal.

Jágr svou kariéru NHL začal právě v Pittsburghu, kde působil jedenáct sezon a získal s ním dvakrát Stanley Cup. V dresu Penguins odehrál přes 800 utkání a v klubových statistikách je v počtu gólů, asistencí i bodů druhý za Mariem Lemieuxem.

Fanoušci věřili, že se po třech letech strávených v KHL vrátí na "místo činu", ale Jágr nakonec zvolil nabídku konkurenčních Flyers. Tímto krokem si znepřátelil příznivce Penguins, kteří mu to ve čtvrtek svými reakcemi dávali hlasitě najevo.

"Cítil jsem se dobře, měl jsem hodně šancí. Mohl jsem klidně skórovat pětkrát a nikdo by nemohl být překvapený. Před patnácti lety bych těch pět gólů dal, teď už ne," poznamenal Jágr. "Jsem si jistý, že byl (Jágr) šťastný, že tu zase hrál a jakou roli při naší výhře sehrál," dodal trenér Flyers Peter Laviolette.

Jágr, který před zápasem tvrdil, že je to pro něj utkání jako kterékoli jiné, nastoupil v Pittsburghu poprvé po návratu z KHL. Emotivní zápas to byl i pro jeho spoluhráče Maxima Talbota, který předchozích šest sezon strávil v Pittsburghu a v roce 2009 mu pomohl k Stanley Cupu. Před touto sezonou ale změnil dres a i on se v utkání gólově prosadil, když v poslední minutě zpečetil výhru Flyers.

Talbotovi v Pittsburghu tleskali

"Není to ale o mně a Jagsovi. Je to souboj mezi Flyers a Penguins a jsem rád, že máme oba body," uvedl Talbot, který se dočkal vlídnějšího přijetí. Během první televizní přestávky ho diváci odměnili potleskem vestoje, když se na velkoplošné obrazovce připomínaly jeho největší chvíle v Pittsburghu.

Hokejisté Minnesoty ukončili sérii osmi porážek, když v domácím prostředí porazili Edmonton 4:3. Jedním ze strůjců výhry Wild byl český obránce Marek Židlický, který zaznamenal tři asistence. V dresu poražených skóroval potřetí v sezoně Ladislav Šmíd, jenž si najel před branku a po přihrávce Taylora Halla snížil na průběžných 2:3.

Do sestavy hostů se vrátil Aleš Hemský, který poslední dvě utkání vynechal kvůli nemoci. Útočník Eric Staal poslechl radu mladšího bratra Jordana, který hraje za Pittsburgh, a třemi body za dvě branky a asistenci zařídil Carolině výhru 4:3 v prodloužení nad Torontem. Hurricanes přitom ještě v 50. minutě prohrávali 1:3, ale pak i za asistence Jiřího Tlustého skórovali Staal se Zakem Dalpem.

Eric Staal poslechl bratra

V prodloužení pak rozhodl druhým gólem v zápase Staal, který se přitom dosud v sezoně trápil. Jeden z hlavních tahounů týmu za Stanley Cupem v roce 2006 nasbíral v úvodních 38 zápasech jen 20 bodů, z toho v posledních šesti vyšel naprázdno. A tak poslechl svého bratra. "Byl první, kdo mi říkal: začni střílet odkudkoli. Nemusí to (gól) být žádný krasavec," prozradil Staal. "Mluvil jsem s ním při cestě na stadion a říkal jsem mu, že to budu dneska pálit ze všech stran a uvidíme, co se stane. Samozřejmě po první trefě se mi pak zvedlo i sebevědomí," dodal Staal.

Před Ondřejem Pavelcem dostal v brance Winnipegu přednost Chris Mason, který zneškodnil všech 35 střel hráčů Los Angeles a dovedl Jets k výhře 1:0 v prodloužení. "V mém věku mi je každý zápas, v němž chytám, vzácnější," uvedl pětatřicetiletý Mason, který zaznamenal první nulu v sezoně.

Dvořák asistoval u výhry Stars

Hokejisté Columbusu zvítězili v této sezoně poprvé v základní hrací době na soupeřově ledě, v Dallasu vyhráli 4:1. Nejhorší tým soutěže tentokrát v poslední třetině neprohospodařil vedení a přerušil sérii šesti porážek. U jediné trefy domácích asistoval Radek Dvořák.

Čtvrteční výsledky NHL:

NY Islanders - Calgary 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 24. MacDonald, 44. Tavares, 60. Rolston - 2. Jackman. Střely na branku: 34:30. Diváci: 14.819.

Pittsburgh - Philadelphia 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 1. J. Staal, 54. Kennedy - 10. Timonen, 27. JÁGR, 37. Read (VORÁČEK), 60. Talbot (VORÁČEK). Střely na branku: 26:23. Diváci: 18.602.

Carolina - Toronto 4:3 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 50. a 64. E. Staal (na první TLUSTÝ), 5. Sutter, 52. Dalpe (TLUSTÝ) - 22. Kadri, 47. Kuljomin, 50. Lupul. Střely na branku: 34:24. Diváci: 17.461.

Tampa Bay - Montreal 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 4. Stamkos (KUBINA), 38. Wyman, 43. M. Bergeron, 49. Lecavalier - 9. Cammalleri, 26. Desharnais, 33. Cole (KABERLE). Střely na branku: 22:34. Diváci: 19.204.

Minnesota - Edmonton 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Branky: 14. M. Koivu (ŽIDLICKÝ), 31. Palmer, 31. Bouchard (ŽIDLICKÝ), 36. Heatley (ŽIDLICKÝ) - 2. Hall, 35. ŠMÍD, 47. Horcoff. Střely na branku: 27:30. Diváci: 19.194.

Winnipeg - Los Angeles 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) Branka: 62. E. Kane. Střely na branku: 27:31. Diváci: 15.004.

Dallas - Columbus 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 9. Fiddler (DVOŘÁK) - 4. a 47. R. Nash, 23. Vermette, 60. Tjutin. Střely na branku: 37:29. Diváci: 16.555.

Colorado - Phoenix 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 8. Porter, 16. Elliott, 50. Landeskog - 13. a 38. Boedker. Střely na branku: 35:27. Diváci: 17.389.

Anaheim - Vancouver 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 47. Ryan, 55. Bonino - 28. a 57. D. Sedin, 2. H. Sedin, 19. Hodgson, 24. Raymond. Střely na branku: 32:31. Diváci: 17.544.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...