Utrápený Baník doma podlehl i Dukle

18:16
OSTRAVA - Výsledková bída fotbalistů Ostravy nebere konce. Ve 12. kole první ligy si dnes pro tři body na Bazaly dojela i pražská Dukla, která zásluhou Hanouskovy trefy jedenáct minut před koncem vyhrála 2:1. Baník doma v sezoně prohrál šestý ze sedmi zápasů, naopak Pražané, nováček nejvyšší soutěže, venku už počtvrté za sebou neprohráli.

Fotbalisté Dukly oslavují branku foto: ČTK

Už od třetí minuty museli domácí likvidovat následky hororového startu.Vomáčkova banální zpětná přihrávka na Pietrzkiewicze na drnu přeskočila gólmanovi nohu, napadající Lietava situace hbitě využil a protlačil balon do sítě.

Opařený tým Ostravy však manko zanedlouho vymazal. Poliačkův trestný kop se šťastně odrazil v deváté minutě rovnou na nohu Vomáčky, který vyrovnal.

Baník Ostrava - Dukla Praha 1:2

Branky: 9. Vomáčka - 3. Lietava, 79. Hanousek. Rozhodčí: Adam - Pelikán, Pilný. ŽK: Vomáčka. Diváci: 3582.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Velner, Frydrych, Vomáčka, Cverna - Droppa, Vašenda (67. Ferenčík) - Poliaček, Greguš, Šenkeřík - Svěrkoš. Trenér: Malura.

Dukla: Rada - Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý, Gedeon, Hanousek - Berger (90. Podrazký), Lietava (86. Mikula), Svatonský (39. Markovič). Trenér: Kozel.

Domácí však nemohli najít tvář z posledního zápasu v Liberci a sehranější Dukla tahala při mezihře za delší konec. Po Svěrkošově brejku v 25. minutě ale musel hasit problém hostující brankář Rada, který vyboxoval Gregušovu bombu.

Možnosti Dukly přišly paradoxně v momentech, kdy Baník začal přebírat taktovku. Lietava vnikl v 33. minutě středem obrany do vápna, ale Pietrzkiewicze neprostřelil. A domácí gólman vystihl i ránu Hanouska, který po rohovém kopu a signálu tlačil balon z velkého čtverce k levé tyči.

Baník Ostrava - Dukla Praha

Na začátku druhé půle se iniciativa vrátila na kopačky Dukly. Její čtvrthodinový územní tlak však ukončila velká příležitost Baníku, když po Cvernově úniku z levé strany Svěrkoš z malého vápna trefil brankářovu náruč.

Domácí výběr se však ani potom nedokázal nastartovat k trvalejšímu náporu. Rychlé kontry soupeře byly nebezpečnější. Jeden z nich v 79. minutě využil Hanousek, před nímž se otevřel prostor v domácím vápně: křížnou ranou zajistil Dukle tři body.

Ostravu poté sevřela křeč. Na poslední roh se do vápna vydal i gólman Pietrzkiewicz, na výsledku se už ale nic nezměnilo.