Tsonga porazil Fishe ve dvou setech

17:12aktualizováno  18:42
LONDÝN - Tenista Jo-Wilfried Tsonga porazil na Turnaji mistrů Mardyho Fishe z USA 7:6 a 6:1 za devadesát minut. Francouzský hráč si tak připsal po nedělní prohře se Švýcarem Rogerem Federerem na konto první výhru ve skupině B a udržel si naději na postup do semifinále.

První semifinalista může být v Londýně znám dnes večer. K druhému utkání skupiny B nastoupí obhájce titulu Federer a Španěl Rafael Nadal. Švýcar Federer si zajistí sobotní semifinále jakoukoli výhrou, Nadal musí vyhrát ve dvou setech.

Tsonga měl převahu v celém utkání. V první sadě dvakrát získal podání soupeře, ale o brejk vždy přišel. Sadu tak Francouz získal až ve zkrácené hře. I druhý set začal výměnou podání, ale pak už šestý nasazený Tsonga dominoval. Američan, který měl v poslední době problémy s levým stehenním svalem, častěji chyboval.

Tsonga: Semifinále je na dosah

"Jsem nadšený ze své letošní první výhry na Turnaji mistrů," řekl Tsonga a věřil, že ve čtvrtek proti Nadalovi vybojuje semifinále. "Semifinále je na dosah a to je dobrá zpráva. Proti Fishovi jsem hrál výborně, ale slibuji, že budu ještě lepší," tvrdil.

Český tenista Tomáš Berdych měl po pondělní prohře se Srbem Novakem Djokovičem volno a připravoval se na středeční zápas, v kterém nastoupí proti Janko Tipsarevičovi. Srb nahradil zraněného Brita Andyho Murrayho, který z turnaje odstoupil kvůli zraněným tříslům.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně:

Dvouhra:
Skupina B: Tsonga (6-Fr.) - Fish (8-USA) 7:6 (7:4), 6:1.

Čtyřhra:
Skupina B: Llodra, Zimonjič (2-Fr./Srb.) - Bopanna, Kúreší (5-Indie/Pák.) 7:6 (8:6), 6:3.