Třinec rozdrtil Slavii 6:1, čtyři góly dal Růžička

17:50aktualizováno  21:26
TŘINEC/PRAHA - Semifinále hokejové extraligy mezi Třincem a Slavií se za stavu 3:2 pro slávisty stěhuje do Prahy. Oceláři v pátém utkání odvrátili hrozbu vyřazení, když v domácím prostředí zvítězili 6:1. Čtyřmi góly se blýskl kanonýr Martin Růžička.

Třinec - Slavia. foto: ČTK

Hlavně nefaulovat, tak jistě nabádal slávistický trenér Růžička své svěřence do pátého zápasu. Na ledě platil pravý opak, čehož velezkušený celek Třince využíval a pět ze šesti branek dal v početní výhodě.

"My jsme dali góly z přesilovek dali a to rozhodlo utkání," komentoval třinecký kouč Kopřiva.

"Hráli jsme nedisciplinovaně, pokud takhle budeme hrát, nemáme šanci," dodal kouč Slavie Čelanský.

Hned první vyloučení hostů Oceláři přetavili ve vedoucí branku. Varaďa přenechal v útočném pásmu puk Růžičkovi, jenž Kopřivu překonal poprvé.

Domácí měli v první dvacetiminutovce další dvě početní výhody, které ale neproměnili, a tak šel Třinec do první přestávky s jednobrankovým vedením.

Třinec - Slavia.

Po přestávce se Pražané scházeli spíše na trestné lavici, než na střídačce, a Oceláři si díky tomu vytvořili pohodlný náskok, když během necelých pěti minut zvýšili na 5:0! Tři góly přidal Martin Růžička a pátým gólem do slávistické sítě vyhnal Kopřivu z brány Květoň.

"O výsledku rozhodla první desetiminutovka druhé třetiny. Nám byla nabídnuta přesilovka pět na tři, se kterou jsme nenaložili dobře, naopak naší nedisciplinovaností jsme totéž nabídli domácím, kteří je využili a rozhodli," pokračoval Čelanský.

Po střídání slávistických gólmanů Třinečtí zvolnili tempo a po čtyřiceti minutách vedli 5:0.

"Zbytek zápasu se jen dohrával," smutnil Čelanský.

Ve třetí části vstřelil šestý gól vítěze základní části Koudelka, ale kapituloval i Hamerlík. V 57. minutě dal jediný gól Slavia Endál v přesilové hře.

Třinec odvrátil vyřazení a v sérii snížil na 2:3. Šestý zápas se hraje ve středu v pražské O2 areně.

Semifinále extraligy, 5. zápas

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. M. Růžička (Varaďa, Bonk), 26. M. Růžička (Hrabal, Zíb), 28. M. Růžička (D. Květoň), 31. D. Květoň (Lojek, Kohn), 33. M. Růžička (D. Květoň, Varaďa), 44. Koudelka (Peterek) - 57. Endál (Poletín, Kadlec). Rozhodčí: Baluška, Ország (oba SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:11. Využití: 5:1. Diváci: 5028. Stav série: 2:3.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Krajíček, Richter, Seman, Hudec - Varaďa, Bonk, M. Růžička - D. Květoň, Kohn, Orsava - Polák (41. McGregor), Polanský, Adamský - Hrňa, Peterek, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Slavia: M. Kopřiva (33. Furch) - Kadlec, Žižka, Kolařík, Vašíček, Roth, Krejčík, od 31. min. navíc Špelda - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, Endál, Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Jaškin, Sklenář, Poletín - od 35. navíc Třetina. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.