Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Třinec opět prohrál. Verot dostal osobní trest

20:40aktualizováno  21:09
ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRAHA - Hokejisté mistrovského Třince prohráli ve 3. kole extraligy v Českých Budějovicích 3:4 a zůstávají i po druhém utkání v sezoně bez bodu. Naopak Mountfield se radoval z prvního zisku v soutěži.

České Budějovice - Třinec (vpravo Verot) foto: ČTK

Oceláři nastoupili i s kanadskými posilami - obráncem Robem Davisonem a útočníkem Darcym Verotem, který byl v uplynulých ročnících nejtrestanějším hráčem KHL. Proslulý bitkař si jihu Čech na úvod vysloužil 12 trestných minut. Za vražení zezadu jej sudí vyloučil na 2+10 minut.

Domácím hned v úvodu zatrnulo, když Hrabal z levé strany našel mezi kruhy volného kapitána Bonka a ten pohotově doklepl puk za Kovářova záda. Euforie Ocelářů ale vydržela pouze do začátku čtvrté minuty, kdy brankář Hamerlík vyrazil těžkou střelu před sebe a tentokrát prokázal rychlou reakci Kašpařík, jenž z blízka vyrovnal. Ve vlastním oslabení potom vyrazili proti jedinému obránci Šimánek s Kašpaříkem, ale Šimánkův nápřah se zastavil na chráničích Hamerlíka. V pokračující přesilovce se důrazný bek Davison prodral až před Kováře, skóre se však neměnilo. V závěru prvního dějství v přesilovce prověřil třineckého brankáře Šimánek.

PSALI JSME:

Na začátku druhého dějství hráči Mountfieldu nevyužili početní převahu při Hrabalově trestu, přestože pokusy Kašpaříka a Podlešáka vypadaly pro domácí slibně. Potom však zabojovala čtvrtá pětka, která přenesla hru do středního pásma, Kuchejda našel na modré čáře Mikuše a ten zakončil únik úspěšně.

Při vyloučení Mikesky ale třinecký Bonk zblízka prostřelil puk pod dezorientovaným Kolarzem a bylo srovnáno. Za necelou minutu se skóre měnilo znovu, když individuálně se prosadil českobudějovický Pšurný. Jihočeši se museli bránit 24 vteřin ve třech poté, co se Mikeska s Podlešákem sešli na lavici hanby, ale Třinečtí výhodu nevyužili. Neúspěšní byli také Jihočeši při trestu Lojka.

Rozhodl Gulaš pět minut před koncem

Ve 42. minutě měl při závaru před Kovářem blízko k hattricku Bonk, ale puk se vykutálel mimo brankoviště. Během vyloučení Lukáše Květoně čelili domácí drtivému tlaku soupeře, který dokonce dopravil puk do branky, ale videorozhodčí nepotvrdil McGregorův gól kvůli posunuté konstrukci.

Třinecký nápor přibrzdil až dvouminutový trest za špatné střídání. Ve chvíli, kdy se hosté nadechovali k další ofenzivě, našel Novák přihrávkou z vlastního pásma před útočnou modrou číhajícího Gulaše, který své sólo zakončil přesnou trefou pod Hamerlíkovu lapačku a pojistil vítězství Českých Budějovic. Při přesilovce sáhli hosté ke hře bez brankáře a devět vteřin před sirénou už jen snížil Kohn.

Hokejová Tipsport extraliga - 3. kolo

HC Mountfield České Budějovice - HC Oceláři Třinec 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) Branky a nahrávky: 4. Kašpařík (Kuchejda), 23. Mikuš (Kuchejda), 27. R. Pšurný, 55. Gulaš (Novák) - 1. Bonk (Hrabal), 26. Bonk (D. Květoň, Zíb), 60. Kohn. Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:7, navíc Verot (Třinec) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3947.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1) Branky a nahrávky: 37. Bližňák (Ton), 39. Y. Treille (T. Rachůnek, Philipp) - 9. Klimenta (P. Nedvěd), 16. P. Nedvěd (Čakajík, Klimenta), 64. Špaček. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - M. Jindra, Lhotský. Vyloučení: 6:10. Bez využití.

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 3:2 po sn. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0) Branky a nahrávky: 42. Čermák (Erat), 51. Pospíšil (Bičánek), rozhodující sam. nájezd Hubáček - 12. Vlasák (Duda), 44. Duda (Martin Straka). Rozhodčí: Blecha, Mikula - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 6774.

PSG Zlín - Rytíři Kladno 2:3 po sn. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0) Branky a nahrávky: 5. T. Sýkora (Honejsek, F. Čech), 17. Čajánek (Köhler, Hamrlík) - 5. Kalla (Toman), 29. Kafka (Dragoun, Hovorka), rozhodující sam. nájezd Kalla. Rozhodčí: Minář, Polák - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4655.

BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 1:5 (1:3, 0:2, 0:0) Branky a nahrávky: 13. Tomas (Čutta, D. Výborný) - 9. V. Růžička ml. (Kadlec), 12. Kuboš (Kalus, T. Hertl), 14. Kuboš (T. Hertl, M. Čermák), 29. T. Hertl (M. Čermák), 39. Kalus (Sklenář, Tomica). Rozhodčí: Turčan, Smitka - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 13:10, navíc Čutta 10 min. a 5 min a do konce utkání, Dudáš, Indra oba 10 min. - Kalus 10 min. a 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3370.

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 2:1 po sn. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0) Branky a nahrávky: 40. Svačina (Rehák), rozhodující nájezd Pohl - 56. Hanzl (Ručinský, Trávníček). Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:7, navíc Burger, Malík (oba Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 4271.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...