Třinec o druhé výhře rozhodl v poslední minutě

16:45aktualizováno  21:51
TŘINEC/PRAHA - Po dvou finálových zápasech hokejové extraligy vede Třinec nad Vítkovicemi 2:0 na zápasy. O druhé výhře rozhodl jedenašedesát vteřin před třetí sirénou Varaďa, Adamský pečetil na 2:0 do prázdné branky. "Minutu před koncem dostat gól, to vám na sebevědomí moc nepřidá. Pak už jsme byli schopni to ubránit a vstřelil druhý gól v power play," sdělil po utkání Varaďa.

Třinec - Vítkovice. foto: ČTK

Od začátku utkání to byl ve Werk Aréně boj o každý centimetr ledu. I když úvod patřil Vítkovickým, postupem času převzali iniciativu Oceláři a brankář Málek se měl co ohánět.

Ve třetí minutě se vítkovický brankář oháněl marně, když Koudelkův bekhend skončil na horní tyči hostující branky.

Ohlasy po druhém finále:

"Vítkovice byly v první třetině lepší v pohybu, nás v těchto momentech podržel brankář Hamerlík. Potýkali jsme se s koncovkou, nebyli jsme schopni proměnit šance. Bylo to hodně o gólmanech, kteří předváděli fantastické výkony," komentoval třinecký kouč Marek.

Domácí po přestávce ještě zvýšili na obrátkách a hrálo se hlavně kolem Málkovy svatyně. Málek podržel svůj tým v polovině utkání, kdy z bezprostřední blízkosti vypálil Krajíček a brankář ostravského celku puk reflexivně vykopl pravým betonem.

Třinec - Vítkovice.

Třinečtí do druhého zápasu nenabili svou nejsilnější zbraň - přesilové hry. Celkem pět hráčů Vítkovic pykalo na trestné lavici, ale tentokrát při početních výhodách se třinečtí střelci neprojevili.

Vše podstatné z celého utkání se odehrálo v posledních dvou minutách. Už se počítalo s prodloužením, ale na ledě dostal prostor Růžička, vypálil a odražený puk dotlačil za brankovou čáru Varaďa. "Byl jsem v pohybu do brány, odrazilo se mi to na hůl a já jsem dal do té dorážky všechno. Roman Málek do toho konečkem rukavice ještě sáhl, ale propadlo to tam," popsal střelec vítězné branky.

Poté Vítkovice zkusily hru bez brankáře, ale inkasovaly podruhé. Odkrytou klec trefil Adamský a o vítězi bylo rozhodnuto.

"V závěru měly ke gólu blízko obě týmy, ale štěstí se přiklonilo na stranu domácích," smutnil po utkání trenér Vítkovic Trličík. "Hodně nás podržel Hamerlík, když to tam Vítkovice nahazovaly několikrát na bránu," dodal Varaďa.

Martin Růžička asistoval i u Adamského trefy do prázdné brány, čímž navýšil rekord extraligy na 30 kanadských bodů, které stihl posbírat za patnáct zápasů.

Finálová série pokračuje v pátek, kdy třetí vzájemné střetnutí hostí ostravská ČEZ arena. "Jsme přesvědčení, že se soupeřem můžeme hrát vyrovnanou partii v Třinci, natož doma, kde máme ještě větší sebevědomí. Koukáme se dál pozitivně i přes tu krutou prohru," uzavřel Trličík.

"Dostat gól minutu před koncem, to je těžká rána. Doufejme, že to na nich zanechá stopy do třetího zápasu," přeje si Varaďa.

2. finále play off hokejové Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) Branky a nahrávky: 59. Varaďa (M. Růžička), 60. Adamský (M. Růžička, Zíb). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 2:0.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Polák - Hrňa, Peterek, Adamský - McGregor, Polanský, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Vítkovice: Málek - Bartoň, Malík, Vosátko, Ficenc, Trnka, Ovčačík, Punčochář, Rehák - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, Strapáč, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, Húževka, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.