Třinec nad propastí, Slavia krok od finále

17:34aktualizováno  23:01
PRAHA - Hokejistům pražské Slavia chybí poslední vítězství k účasti ve finále. Naopak Třinec, vítěz základní části, je zápas od vyřazení. Pražané vyhráli čtvrté utkání 4:0. Velmi důležitým momentem se stala situace z 50. minuty, kdy Třinci za stavu 2:0 nebyl uznán gól kvůli vychýlení brankové konstrukce. Poté slávisté dvěma góly pečetili třetí výhru nad Oceláři v play off.

Slavia - Třinec. foto: ČTK

Třinecký trenér Marek připravil do sobotního utkání jedno překvapení, mezi třemi tyčemi se místo brankáře Hamerlíka objevil velezkušený Vojtek. "Bylo těžké naskočit do rozjetého vlaku. Ale trenéři se tak rozhodli, ráno mi řekli, že chytám, a já jsem tady od toho, abych byl připravený kdykoliv naskočit," řekl po utkání smutný Vojtek.

Třinec chtěl do čtvrtého zápasu na Slavii  překvapit aktivním napadáním hluboko v obranném pásmu. Tato taktika ale nevyšla, neboť osmdesáti vteřinách byl na dvě plus dvě minuty vyloučen Lojek, a tak převaha byla na straně domácích.

Sešívaní byli v první třetině aktivnější a Oceláři horko těžko odolávali útočným výpadům domácích.

Tým kouče Vladimíra Růžičky se v přece jenom ujal vedení, a to asi z nejnečekanější střelecké pozice. V 19. minutě se v rohu dostal puk k Michalu Poletínovi, který téměř z nulového úhlu propálil gólmana Vojtka. "Bylo to z úhlu, sjelo mi to po kalhotách, takže to byl můj gól," obhajoval se po utkání brankář Vojtek.

Slavia - Třinec (Vojtek a Micka).

Poté to byl především boj o každý centimetr ledové plochy. Vše ještě vygradovalo, když v polovině utkání využil přesilovou hru Michal Vondrka a zvýšil na 2:0.

Oceláři zvýšili na obrátkách, ale Slavia se statečně bránila. Navíc vyrážela do nebezpečných protiútoků, tudíž výsledek zápasu byl zcela otevřený.

Zřejmě zlomový moment utkání přišel v 50. minutě. Varaďa zpoza slávistické brány nahodil puk do brankoviště, kde se kotouč od bruslí odrazil za brankovou čáru. Celou situaci musel vyhodnoti videorozhodčí a kvůli vychýlení domácí svatyně branku neuznal.

"Viděl jsem puk vedle Kopřivovy nohy a myslím, že jsme měl Hradila na pravé straně od sebe, takže on ten puk viděl a určitě nepískal. Píchl jsme do něj směrem do brány, pak jsem byl někým sražen na branku a slyšel jen, jak kluci řvali 'gól'. Prostě to někoho asi trefilo do brusle a od něho do brány," popsal Varaďa.

Třinec měl ještě v závěru dvě přesilovky pět na tři. "Potřebovali bychom z toho nějaký gól, ale nebylo nám dneska dáno," litoval Varaďa.

Slávisté ale dvěma góly Svobody a Endála pojistili výhru a v sérii vedou 3:1 na zápasy.

Semifinále pokračuje v pondělí, kdy pátý vzájemný zápas hostí Třinec. "Teď v Třinci do toho musíme dát všechno, zmastit je a vyhrát. Myslím, že jsme hokejově lepší. Zatím vede Slavia 3:1, ale nekončí to," dodal třinecký brankář Vojtek.

Semifinále hokejové Tipsport extraligy - čtvrtý zápas:

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Poletín (Jaškin), 30. Vondrka (T. Svoboda), 56. T. Svoboda (Kolařík), 60. Endál (Třetina, Krenželok). Rozhodčí: Minář, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 13.052. Stav série: 3:1.

Sestavy: Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kolařík, Vašíček, Kuboš, Krejčík, Roth - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, Endál, Vondrka - Krenželok, Sklenář, T. Svoboda - Jaškin, Třetina, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Třinec: Vojtek - Hrabal, Zíb, Krajíček, Seman, Lojek, Richter, od 21. navíc Hudec - Varaďa, Bonk, M. Růžička - Orsava, Kohn, D. Květoň - McGregor, Peterek, Polák - Hrňa, Polanský, Adamský. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...