Svěrkoš trefil jen břevno, Baník s Dynamem remizoval

18:43aktualizováno  19:18
OSTRAVA - Záchranářský souboj mezi fotbalisty Ostravy a Českých Budějovic skončil nerozhodně 1:1. Dynamo sice vedlo po gólu Petra Javorka, ale Baník už po dvou minutách odpověděl zásluhou Lukáše Droppy.

Baník Ostrava - České Budějovice foto: ČTK

Domácí měli po celé utkání více ze hry, ale na tři body nedosáhli i proto, že Svěrkoš trefil jenom břevno. Jihočeši jsou už pět kol neporažení.

Zápas se po oťukávací pětiminutovce začal hrát podle ostravských not.

Nejsledovanější muž utkání, stoper Řepka, který na Bazalech začínal svou kariéru, pustil za záda Svěrkoše. Ten si obhodil vybíhajícího brankáře Daňka, po kolizi však upadl a diváci spílali sudímu Zelinkovi, že neodpískal penaltu.

Ostrava - Č. Budějovice 1:1

Branky: 65. Droppa - 63. Javorek. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Cverna - Řezníček, Řepka, Klesa, Javorek, Němec. Diváci: 8248.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada (21. Frydrych), Adámik, Vomáčka, Cverna - Marek, Droppa (79. Greguš) - Vrťo, Svěrkoš, Kukec (68. Fantiš) - Magera. Trenér: Malura.
České Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (90. Riegel), Otepka, Rýdel, Javorek, Sandro (82. Němec) - Řezníček (90. Petráň). Trenér: Cipro.

Baník od té chvíle stupňoval nápor. Držel míč a kombinací na útočné polovině hledal cesty do českobudějovické šestnáctky. Kukec protáhl Daňka štiplavou ranou z 20 metrů, ale pak rostoucí tlak Ostravy úplně utnula srážka obránců Zawady a Adámika. Domácí hráli pět minut jen v devíti, deset minut v desíti bez Adámika, který byl na šití v šatně, a úplně vypadli z role. Dynamo však přesilovku nijak nevyužilo.

K závěru půle začala převaha Baníku opět nabírat na síle. Po vyražené Kukecově střele scházelo Markovi snad pár centimetrů, aby míč dopravil do prázdné branky. Chorvatský záložník se v hlavní roli ocitl ještě jednou, ale jeho pohotový volej znovu bravurně vytlačil exostravský gólman Daněk.

Přestávka obraz hry nezměnila: domácí se aktivně tlačili dopředu, soupeř vyčkával a bránil. Hosté se poprvé vytáhli z obranné ulity v 63. minutě a hned z toho byl gól. Klesa po průniku na pravé straně našel Javorka, který se z malého vápna nemýlil.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Dynamo se však ve vedení dlouho neohřálo. Už po dvou minutách vyrovnal Droppa, který se z 20 metrů levačkou přesně opřel do odraženého míče.

Otočit skóre mohl vzápětí Svěrkoš, který ale po brejku s Magerou v 68. minutě dělovkou napálil jen břevno.

Závěr nenudil, hosté po vyrovnávacím gólu odhodili pasivitu a z rychlých protiútoků několikrát pohrozili. Baník i v posledních minutách sice vehementně tlačil, vyložené příležitosti už si ale nevytvořil a ve vápně vládl Daněk. České Budějovice sice už 26 zápasů venku čekají na výhru, ale bod z Bazalů pro ně může mít cenu zlata.

Další nedělní zápasy fotbalové Gambrinus ligy

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 3:2 (1:1)
Branky: 36. z pen. a 51. Došek, 67. vlastní Žižka - 17. vlastní Trousil, 78. Bartek. Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Paták. ŽK: Volešák, Daníček - Budínský, Abraham. Diváci: 4876.

Slovácko: Filipko - Reinberk, Mezlík, Trousil, Kubáň - Volešák, Kordula, Daníček, Pavelka (71. Hlúpik) - J. Lukáš (79. Valenta), Došek (90. Kovář). Trenér: Soukup.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, P. Lukáš, Ptáček, Žižka - Moravec, Abraham, Budínský (64. Hartig), Kaufman (46. Borek), Bartek - Nešpor (77. Kraják). Trenér: Weber.