Suverénní Kvitová je ve finále Turnaje mistryň

14:17aktualizováno  16:27
ISTANBUL/PRAHA - Česká tenistka Petra Kvitová po třech vítězných zápasech v základní skupině přidala i čtvrtý ve vyřazovací fázi a na Turnaji mistrů si zahraje v nedělním finále proti Viktorii Azarenkové. Australanku Samantu Stosurovou porazila ve třech setech 5:7, 6:3 a 6:3.

Petra Kvitová. foto: Reuters

Rodačka z Fulneku v předchozích duelech z kurtu vyprovodila Zvonarevovou, světovou jedničku Wozniackou a včera Polku Radwaňskou. Triumf nad Stosurovou, vítězkou letošního US Open, poslal Kvitovou nejen do závěrečného duelu o titul, ale výrazně ji přiblížil pozici světové dvojky.

VÍCE O TURNAJI MISTRYŇ

"Bylo to fantastické a je to nádherné být ve finále," řekla Kvitová v rozhovoru na dvorci a poděkovala divákům za podporu. "Bylo to moc těžké, protože Samantha výborně podávala a bylo těžké ji brejknout. V závěru nebylo snadné zápas ukončit, musela jsem se hodně soustředit, ale nakonec jsem to dokázala," dodala.

21letá Češka vstoupila do utkání lépe a brzy se jí podařilo Australanku obrat o její servis. Kvitová úvodu střetnutí dominovala, dobře se pohybovala, dařila se jí hra od základní čáry, její údery měly přesnost a razanci a vše nasvědčovalo tomu, že si bez problémů dokráčí k zisku prvního setu.

Za stavu 4:3 však Petra Kvitová při vlastním servisu prováhala vedení 40:0 a gem nakonec ztratila. Stosurová v tu chvíli ožila a kurt najednou patřil jen a jen jí. Australanka ještě jednou obrala nalomenou soupeřku o podání a set získala ve svůj prospěch v poměru 7:5.

Samanta Stosurová
Petra Kvitová

Samanta Stosurová Petru Kvitovou nejvíce potrápila v prvním setu

Do druhého dějství vlétla svěřenkyně trenéra Dovada Kotyzy s takovým elánem a odhodláním, jaký ji zdobil při cestě za wimbledonským vítězstvím. Kvitová přitvrdila a svou soupeřku zatlačila hluboko do obrany. Ve druhé sadě připravila rivalku o podání, které následně potvrdila, a svůj náskok držela až do deváté sady. V ní Stosurová při vlastním servisu nezvykle chybovala, závěrečný míček poslala do sítě a bylo vyrovnáno. Češka druhý set vyhrála 6:3.

Česká tenistka nastolené tempo dlouho držela i ve třetím setu. Po pěti sadách na ukazeteli skóre svítilo zcela vypovídajících 5:0. Poslední krok se ovšem ukázal být složitější než se čekalo. Stosurová zabojovala, dvakrát uhájila vlastní podání a nervózní soupeřce to její zpřesněnou hrou sebrala. V závěrečné sadě zaúřadovalo jestřábí oko, jež v klíčový moment nabídlo Kvitové tři mečboly. A hned ten první využila...

Výsledek semifinále Turnaje mistryň

Petra Kvitová - Samanta Stosurová 2:1
1. set: 5:7
2. set: 6:3
3. set: 6:3

2. semifinále: Azarenková (4-Běl.) - Zvonarevová (6-Rus.) 6:2, 6:3.

Petra Kvitová si ve finále Turnaje mistryň zahraje buďto s Viktorií Azarenkovou, která v druhém semifinálovém duelu porazila Věru Zvonarevovou 6:2 a 6:3.