Suverénní Kvitová je v semifinále. Pironkovová končí

19:10
LONDÝN - Česká tenistka Petra Kvitová vyrovnala loňské umístění na londýnské trávě - účast v semifinále. Vysloužila si jej vítězstvím nad Bulharkou Cvetanou Pironkovovou v poměru 6:3, 6:7 a 6:2. Místenku mezi kvartetem nejlepších si již zajistily Sabine Lisická a Maria Šarapovová.

Petra Kvitová foto: Reuters

Semifinálový duel Petru Kvitovou čeká již ve čtvrtek. Utká se s Viktorií Azarenkovou. "Na semifinále se moc těším, už vím, jaké to je hrát na Centrálním kurtu," připomněla Češka svou loňskou semifinálovou zkušenost.

Kvitová odstartovala utkání, které začalo kvůli dešti se zhruba tříapůlhodinovým zpožděním, získaným servisem Pironkovové a v podobném duchu se nesl celý první set. Po dalším využitém brejkbolu podávala osmá nasazená Češka za stavu 5:2 na zisk sady, a i když možnost nevyužila a poprvé v utkání přišla o servis, hned v následujícím gamu čistou hrou při podání o dva roky starší Bulharky dokráčela k vítězství v setu.

O WIMBLEDONU ČTĚTE VÍCE

Druhá sada nabídla mnohem vyrovnanější souboj. Na Kvitovou přišla slabší chvilka v pátém gamu, v němž několika chybami umožnila soupeřce bodovat a získat brejk. Osmifinálová přemožitelka Venus Williamsové pak při vlastním podání zvýšila na 4:2, ale Češka se dokázala do zápasu vrátit a brejk si vzala zpět.

Set dospěl do zkrácené hry, v níž se Kvitová ujala nadějného vedení 4:1, měla ještě navrch za stavu 5:4, pak ale Pironkovová třemi body za sebou získala tie-break 7:5. Nejlepší česká tenistka tak poprvé na turnaji prohrála set. "Začala jsem skvěle, ale potom, nevím, co mi šlo hlavou. Myslela jsem, že mohu hrát pořád dobře, ale někdy uděláte chybu a psychicky vás to trochu oslabí. To byl můj problém," komentovala druhý set česká tenistka.

Ze ztráty sady se však Kvitová otřepala rychle a stejně jako v prvním setu vzala hned na úvod Pironkovové servis. Bulharka, která také loni ve Wimbledonu hrála semifinále, českou favoritku trápila při jejím podání, Kvitová ale dokázala svůj brejk potvrzovat. Když Češka prolomila servis Pironkovové na 5:2, dostala šanci podávat na vítězství v zápase a nepromarnila ji. Esem zakončila svůj nejtěžší zápas v letošním ročníku Wimbledonu a může se těšit na čtvrteční představení na Centrálním kurtu.