Strako, táhni, znělo při výhře Slavie nad Sigmou

16:54aktualizováno  19:18
PRAHA - Fotbalisté Slavie Praha se v 9. kole první ligy dočkali své druhé výhry v sezoně. Na svém stadionu porazili Sigmu Olomouc 1:0 brankou Vitalije Trubily z prvního poločasu. Ukončili tak sérii pěti zápasů bez vítězství, ligového gólu se dočkali po 388 minutách. Domácí diváci během celého utkání dávali hlasitě najevo svoji nelibost s očekávaným angažováním trenéra Františka Straky.

Sparta - Slavia foto: ČTK

Poprvé se ve slávistickém dresu představila staronová posila Martin Latka, ovšem Olomouc tentokráte obranu Slavie tolik neprověřila. Daleko více to hořelo před brankou Sigmy, ve které stál gólman Zlámal, který ještě na jaře hrál za Slavii. Domácí ho poprvé prověřili ve 13. minutě při rohovém kopu, který brankářovi vypadl z rukavic a skončil jen těsně vedle tyče. Po čtvrthodině hry pak Nitrianský zatáhl míč po pravé straně, jeho centr propadl až k Trubilovi, jeho střelu ale zablokovala obrana Sigmy.

Teprve potom zahrozila i Olomouc: po sólu se opřel do míče Varadi, ale jeho ránu z 20 metrů zneškodnil Čontofalský, poté se dvakrát dostal za obranu Petr, ale poprvé se marně dožadoval penalty a pak nepřesně střílel.

Edenem znělo: "Strako, táhni na Spartu"

Těsně před přestávkou se aktivnější Slavia dostala do zaslouženého vedení. Po závaru před hostující brankou dostal odražený míč k Trubilovi a běloruský záložník ho halvolejem poslal z 23 metrů do branky.

Po změně stran mohl zvýšit Pospěch, který se na penaltě obtočil kolem obránce, ale střelu z otočky poslal jen těsně vedle. Další vyloženou šanci měl Nitrianský, který sám postupoval na Zlámala, ten však byl z branky rychle venku. Slavia pal mohla za neproměněné šance pykat, ovšem podržel jí brankář Čontofalský, který čtvrthodiny před vychytal v jasné šanci Heinze a vzápětí si poradil s pokusem střídajícího Schulmeistera.

Domácí už výhru udrželi i přes vyloučení mladíka Paprčiaka za nebezpečný šlapák na Koutného. Potěšili tak své fanoušky, kterým neudělaly radost spekulace, že by se novým trenérem měl stát ex-sparťanský obránce a pozdější letenský trenér František Straka. Svou nelibost dávali najevo častým skandováním "Strako, táhni na Spartu".

Fotbalová Gambrinus liga - 9. kolo

Slavia Praha - Sigma Olomouc 1:0 (1:0) Branka: 44. Trubila. Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Hájek. ŽK: Milutinovič, Hloušek, Latka - Rossi. ČK: 87. Paprčiak (Slavia). Diváci: 5287.

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 1:1 (1:1)
Branky: 17. Jiráček - 35. Svěrkoš. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Vyslužil. ŽK: Cverna, Pietrzkiewicz, Lukeš (všichni Ostrava). Diváci: 6085.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)
Branky: 41. Siva - 12. Opiela, 54. Zahustel, 79. Chramosta. Rozhodčí: Bílek - Tacina, Santarius. ŽK: Mahmutovič, Ljevakovič, Ježdík - Johana, Štohanzl, Procházka, Kúdela. Diváci: 3890.

FC Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 0:0
Rozhodčí: K. Hrubeš - Kordula, Kocián. ŽK: Poděbradský, Malinský, Fukal - Javorek. Diváci: 4650.