Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

Sparta přišla o výhru kvůli sporné penaltě z poslední minuty

21:55aktualizováno  23:36
PRAHA - Také Sparta má za sebou úvodní utkání v základní skupině Evropské ligy. A přestože měla téměř celý zápas na Letné proti PSV navrch, nakonec "zásluhou" rozhodčího přišla o výhru. Sudí totiž odpískal hodně diskutabilní penaltu za faul Wilfrieda na Lazoviče, kterou následně Reis proměnil.

Bony Wilfried bojuje o míč v zápase Sparta-Eindhoven. foto: ČTK

ON-LINE NA WWW.LIDOVKY.CZ

Hostující PSV Eindhoven přijel na Letnou jako favorit, což ovšem ani zdaleka nenaplnil. Po opatrné první půlhodině začala Sparta hnaná skvělými fanoušky tlačit před brankáře Isakssona. Do náznaků šancí se dostávali oba hrotoví útočníci Wilfried-Holenda, největší šanci první půle měl Zeman, který ostrou střelou pořádně vystrašil gólmana Isakssona.

Do druhého poločasu vstoupili domácí již mnohem aktivněji a jejich tlak rostl také zásluhou stále velmi pasivní hry soupeře. Po hodině hry se dostal do velké šance Wilfried, z hranice vápna nikým neatakován ale přestřelil. Chvíli po něm se dostal do šance Holenda, který naskakoval na centr Kušníka. Minul jej a překvapení brankář PSV si málem srazil míč za svá záda, proti byla jeho pravá tyč.

V 76. minutě se již Letná otřásala v základech - po přímém kopu Zemana zatloukl míč hlavou do sítě z pěti metrů Hubník. Sparťané ale také tentokrát předvedli svou největší slabinu letošní sezony - slabou koncentraci po vstřelené brance. První standardní situaci ještě Blažek zachránil, napodruhé již míč odražený od Řepky poslal do sítě Reis.

KOUČ SPARTY CHOVANEC PO UTKÁNÍ

"Je to ztráta. Hráli jsme dobře, je těžké přijmout porážku, kterou vám přípravil někdo jiný než soupeř. Co se týče Huška a Hohenedera. Především Niklas měl problémy s kontrolou míče v rychlosti a přihrávkách, čekali jsme od něj lepší výkon."

Běžela 80. minuta a zdálo se, že utkání již takto skončí. Nestalo se. Zápas nabíral na obrátkách. Střídající Kadlec se prohnal s lehkostí sobě vlastní po pravé straně, přesně našel napříč vápnem Zemana a Sparta v 87. minutě opět vedla. Domácí se již viděli jako zasloužený vítěz, jiný názor měl celý zápas ne úplně jistý sudí McDonald.

Za vzájemnou přetlačovanou u brankáře Blažka při čekání na rozehrání rohového kopu a následný pád Wilfrieda na Lazoviče (ten si jej ovšem celou dobu znamenitě držel levou rukou za dres, který mu málem při pádu vysvlékl) odpískal nesmyslnou?! penaltu. Tu Reis s přehledem proměnil a nizozemský celek si tak domů odváží velmi cennou remízu.

V závěru neudrželi nervy na uzdě fanoušci i brankář Blažek. Ten dostal po konci zápasu žlutou kartu, za naházené láhve na hrací plochu může čekat Sparta ještě dodatečný trest od UEFA. Ve druhém zápase skupiny vyhrála Kluž nad Kodaní 2:0.

EVROPSKÁ LIGA - 1. KOLO

Sparta Praha - PSV Eindhoven 1:0 (0:0)
Branky: 76. Hubník, 87. Zeman - 80. a 90.+1 z pen. Reis. Rozhodčí: McDonald - Conquer, Chambers (všichni Skot.). ŽK: Řepka, Hoheneder, Wilfried, Blažek - Ooijer, Manolev. Diváci: 16.703.

Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Hoheneder - Žofčák, Vacek (85. Kucka), Hušek, Zeman (90.+4 Kalouda)- Holenda (79. Kadlec), Wilfried. Trenér: Chovanec.

Eindhoven: Isaksson - Manolev, Simons, Ooijer, Pieters - Engelaar, Toivonen, Bakkal - Lazovič, Koevermans (64. Reis), Dzsudzsák. Trenér: Rutten.

Večerní parťák na koupací rituál: Vyhrajte balíček od sebamed Baby

Přebalit, vykoupat, umýt hlavu, pořádně promazat celé tělíčko... Skvělým parťákem pro takový večerní rituál je sebamed Baby. Sháníte-li jednoho...