Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Sparta nedokázala porazit Dinamo

23:03
PRAHA - Fotbalisté pražské Sparty se s Pohárem UEFA rozloučili v prvním kole. V domácí odvetě remizovali s Dinamem Záhřeb 3:3 a po bezbrankovém utkání v Chorvatsku před dvěma týdny ze soutěže vypadli.

Radost hráčů a fanoušků Dinama. foto: ČTK

Spartě stačilo po remíze na hřišti Dinama k postupu jakékoliv vítězství, ale těmto plánům dal tvrdou ránu už v 16. minutě Morales. Letenští však zvedli hlavu obdivuhodně rychle. Nejprve si Kulič poradil se skvostným pasem od Slepičky, v zápětí krásnou ranou od břevna poslal Kladrubský svůj tým do vedení. Hosté pak ovšem ukázali, proč vládnou už tři sezóny v řadě chorvatské lize. Skvělým pohybem motali sparťanům hlavu a zejména na levé straně hodně hořelo. Na poločasových 2:2 vyrovnal Lovren, když dorazil Madžukičovu tvrdou střelu.

Kozáčik chyboval i ve druhém poločase, když neudržel tvrdou střelu a střídající Badejl poslal hosty do vedení. Ve druhé části se do své obvyklé střelecké chuti dostával Kisel. Klíčové brance na 3:3 ale zabránilo břevno. Sparta  se jí sice dočkalo, ale bylo již pozdě. Z pokutového kopu dal svou druhou branku v utkání Kladrubský, závěrečný nápor se nekonal a tak se v letošních základních skupinách Poháru UEFA objeví jen Slavia.

VÝSLEDEK:
AC Sparta Praha - NZ Dinamo Záhřeb 3:3 (2:2)
Branky: 23. a 82. z pen. Kladrubský, 19. Kulič - 16. Morales, 30. Lovren, 64. Badelj. Rozhodčí: Gomes - Ferreira, Braga (všichni Port.). ŽK: Had, Řepka, Voříšek - Vrdoljak, Ibaňez. Diváci: 11.934. První zápas 0:0, postoupilo Dinamo.