Sparta jen remizovala, Baník se může v pondělí dotáhnout na čelo

18:55aktualizováno  20:03
PRAHA - Fotbalisté Sparty si výrazně zkomplikovali cestu za titulem. V 25. kole nejvyšší domácí fotbalové soutěže dokázali pouze remizovat na půdě Českých Budějovic 0:0 a pokud v pondělní dohrávce vyhraje Baník na severu Čech v Liberci, bodově se na Letenské dotáhne.

Zklamaní Řepka a Kucka. foto: ČTK

Nedařilo se ani dalším pražských celkům - Slavia remizovala s Kladnem 0:0, přestože hrála více jak hodinu přesilovku, Bohemians Praha podlehli před 350 diváky Mladé Boleslavi 2:4.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - SPARTA PRAHA 0:0

Rozhodčí: Paták - Večeřa, Moudrý. ŽK: Ondrášek, Kučera, Stráský - Lačný, Kucka. Diváci: 5564.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Žižka, Leština - Hudson (81. Stráský), Otepka, Černák, Benát, Krob - Ondrášek (72. Meszároš). Trenér: Šilhavý.

Sparta: Kozáčik - Kušnír, Brabec, Řepka, Hoheneder - Žofčák, Kucka, Vacek - Sionko (88. Zeman), Kadlec (65. Třešňák) - Lačný. Trenér: Chovanec.

Fotbalisté pražské Sparty uhráli v utkání 25. ligového kola v Českých Budějovicích pouze bezbrankovou remízu. Letenští sice zvýšili svůj náskok v čele tabulky na tři body, ale dotáhnout se na ně může Ostrava, pokud v pondělní dohrávce vyhraje v Liberci. Domácí Jihočeši si připsali cenný bod v boji o záchranu, radost jim však trochu pokazila remíza konkurenčního Kladna na Slavii.

TĚŽKÁ RÁNA PRO SPARTU: ZRANĚNÝ BRANKÁŘ BLAŽEK SI NA JAŘE JIŽ NEZAHRAJE - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Vedle potrestaného Wilfrieda vypadl z letenské sestavy nečekaně také zraněný gólman Blažek, kterého ve své jarní premiéře ve sparťanské brance zastoupil Kozáčik. Příliš práce však v první půli podobně jako jeho protějšek v domácí brance Kučera neměl. Oba týmy totiž zesílily střed pole a do šancí se tak přes zahuštěný prostor dostávaly jen velmi těžce.

Sparťané Sionko a Kadlec.

Největší šanci úvodního dějství si však vytvořilo Dynamo. Rychlonohý Hudson utekl v 38. minutě Hohenederovi, našel volného Kroba a ten obloučkem jen těsně přestřelil břevno. Ani po přestávce sparťané nemohli najít rytmus. Naopak v 53. minutě znovu zahrozili Jihočeši, když po Otepkově rohu hlavičkoval kousek nad nabíhající Leština. Na druhé straně obešel Kučeru mladík Kadlec, ale dostal se už příliš z úhlu a ve skluzu trefil slabým pokusem vracejícího se Horejše.

Letenským ve třetím soutěžním utkání během šesti dnů znatelně scházela svěžest, přesto postupně zvyšovali svůj tlak. V 68. minutě si zaběhl za domácí obranu Lačný a Kučera jen sledoval, jak technický oblouček těsně přeletěl jeho branku. Klíčový zákrok pak domácí gólman předvedl v 79. minutě, kdy stihl změnit svůj pohyb a vyškrábl Vackův tečovaný centr nad břevno. Víc už hosté nestihli a stejně jako na podzim se tak museli proti Dynamu spokojit jen s bodem.

BOHEMIANS PRAHA - MLADÁ BOLESLAV 2:4 (0:2)

Branky: 50. Kincl z pen., 83. Ibe - 31. z pen. a 73. Sylvestre, 6. Kulič, 48. Chramosta. Rozhodčí: Hájek - Ubias, Teuber. ŽK: Belaň, Lencevič, Grznár, Jeslínek, Fenyk, Očovan - Hrdlička, Opiela. Diváci: 350.

Bohemians: Belaň - Flachbart, Lencevič, Drobný, Grznár (46. Macháček) - Fenyk, Devátý (46. Ibe), Demeter, Ježdík - Kincl, Jeslínek (63. Očovan). Trenér: Jindráček.

Ml. Boleslav: Šeda - Kalina (65. Brunclík), Janíček, Procházka, Hrdlička - Bořil (74. Opiela), Mendy, Sylvestre, Sedláček - Chramosta, Kulič (67. Táborský). Trenér: Stanner.

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v 25. kole první ligy na Strahově nad Bohemians Praha 4:2. Zopakovali tak výsledek z podzimního vzájemného souboje v městě automobilů a počtvrté v této sezoně nastříleli ligovému soupeři čtyři branky. Dvakrát se prosadil záložník Sylvestre, trefil se i nejlepší střelec ligy Kulič, který tak utnul sedmizápasový střelecký půst.

Domácí po odpočtu 20 bodů za nenastoupení k minulému utkání proti Bohemians 1905 již nemohli nic změnit na svém sestupu do druhé ligy, a tak trenér Jindráček dal prostor i několika hráčům, kteří dosud nedostávali moc šancí.

SLAVIA PRAHA - KLADNO 0:0

Rozhodčí: Kovařík - Vysloužil, Santarius. ČK: 58. Procházka (Kladno). ŽK: Trapp, Kopic - Procházka, Šilhan. Diváci: 8633.

Slavia: Vaniak - Dens, Trapp, Kopic, Hubáček - Kysela (65. Šenkeřík), J. Černý, Ragued, Janda - M. Černý, Vlček (8. Ivanovski). Trenér: Cipro.

Kladno: Kostolanský - Mráz, Beneš, Gross, Procházka - Bartoš, Holub, Strnad, Cigánek (69. Szabo), Zoubek (81. Lička)- Tatanašvili (89. Šilhan). Trenér: Procházka.

Fotbalisté Kladna dnes uhráli v boji o záchranu bezbrankovou remízu na půdě obhájce titulu v Edenu. Slavia nedokázala využít ani více než půlhodinovou početní převahu poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen kladenský Procházka.

Kromě dlouhodobých marodů se musel domácí kouč František Cipro obejít bez v poháru zraněného Grajciara a potrestaného Krajčíka. Místo něj se poprvé v české lize objevil na pravé straně obrany brazilský fotbalista Dens. A aby toho nebylo málo, tak již v osmé minutě opustil hřiště pro svalové problémy slávistický kapitán Vlček. Hosté přijeli s očividně defenzivní taktikou, která jim nakonec pomohla ke kýženému bodu.

O nejvíce vzruchu se v první půli postarali fanoušci ve slávistickém kotli. Transparenty a po půlhodině i odchodem z hlediště protestovali proti projektu, podle nějž by se Slavia měla v příští sezoně dělit o stadion s Bohemians 1905. Na prázdná místa se vrátili až po přestávce.

Slavia od 55. minuty zvýšila tlak, v největší šanci se v 79. minutě ocitl Jaroslav Černý. Zcela volný ve vápně ale špatně trefil centrovaný míč. A když osm minut před koncem vyboxoval Kostolanský dělovku Ragueda a chytil i přímý kop Jaroslava Černého, mohli se hosté začít radovat z cenného bodu.

FK Teplice - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)

Branka: 31. Mahmutovič.
Rozhodčí: Bílek - Handlíř, Kubáň. ŽK: Zoubele, Kalivoda, Verbíř - Rodriguez, T. Pilík, Šmejkal. Diváci: 3301.

Sestavy: Teplice: Slavík - Vidlička (74. Siva), Lukáš, Klein, Rosa - Verbíř, Ljevakovič, Matula, Zoubele (71. Kalivoda) - Vachoušek (85. Došek), Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

Příbram: Krbeček - Šmejkal, Nohýnek, J. Štochl, Pleško - Klesa, Borek, Hušbauer, Fantiš (75. Huňa) - Rodriguez, T. Pilík (81. Wágner). Trenér: Marko.

Fotbalisté Teplic po třech zápasech poznali radost z vítězství v lize, když dnes ve 25. kole doma porazili Příbram 1:0 díky brance Mahmutoviče ze 31. minuty. Severočeši tak pět kol před koncem ligy ztrácejí bod na třetí Jablonec a čtyř body je dělí od vedoucí Sparty, naopak Příbram se z devátého místa neodpoutala.

Severočeši po nepříznivé sérii věděli, že s Příbramí nesmí klopýtnout, jestli chtějí hýčkat naději na účast v evropských pohárech. A jako by je před zápasem povzbudila i remízová ztráta vedoucí Sparty v Českých Budějovicích. Tepličtí totiž vůbec nepřipomínali tým, který v posledních dvou zápasech nedokázal skórovat a na výhru čekal dlouhých 24 dní.

Naopak hned od začátku Příbram zkoušeli přehrát pestrou kombinační hrou a nepoznamenalo je ani to, že se tradiční režisér hry Vachoušek při absenci útočníků Doška, Veverky a Vondráška musel vysunout až na hrot k Mahmutovičovi.

Právě souhra nově vytvořeného útočného dua domácím přinesla i gólovou radost ve 31. minutě: Vachouškova kolmice našla rozjetý "bosenský expres" a Mahmutovič při sólovém úniku lehce překonal i brankáře Krbečka. Po více než měsíčním půstu tak Mahmutovič mohl slavit sedmý ligový gól v sezoně. A vzápětí si Vachoušek s Mahmutovičem gólovou spolupráci málem zopakovali, ale bosenskému střelci po chytrém pasu od jeho spoluhráče chyběl k zakončení krok.

Hosty branka nesrazila, na Stínadlech hráli celý zápas s otevřeným hledím, jako by si už byli jistí tím, že se jich boj o sestup už v posledních kolech týkat nemůže. Při nadějných brejkových šancích ještě před inkasovaným gólem zaváhal Rodriguez a po Pilíkově přihrávce se marně natahoval Fantiš.

Příbram se musela obejít bez svého nejlepšího střelce Huni, který začal překvapivě na lavičce. Středočeši v prvním poločase měli problémy i v obraně, hlavně s nažhaveným Mahmutovičem, který mohl slavit čistý hattrick, kdyby lépe umístil svoji hlavičku z malého vápna a pak proměnil sólový únik od levé čáry.

Příbram po změně stran Teplicím už nedala tolik prostoru a zvýšeným tlakem na rozehrávku domácích vyrovnala dění na hřišti. Tepličtí se možná začali bát o těsný náskok a v 57. minutě mohli opravdu za pasivitu pykat, kdyby je nepodržel brankář Slavík skvělým zákrokem proti hlavičce Rodrigueze.

Teplice se už tolik do šancí nedostávali, výjimkou byla dorážka Zoubeleho, který však vystřelil vysoko nad branku.

Chystaný závěrečný nápor Příbrami vyzněl do ztracena, pouze střídající Wágner v poslední minutě pocuchal nervy domácím, když po závaru vystřelil těsně vedle. Příbram nezopakovala zázračný finiš jako ve středeční dohrávce s Mladou Boleslaví. Trápení v jejích zápasech s Teplicemi trvá, už pošesté za sebou s nimi nedokázala skórovat a ve vzájemných zápasech získala jediný bod.