Sparta, favorit extraligy, je již druhá

21:24
PRAHA - Stíhací jízda pražské Sparty, která byla před sezónou pasována do role největších favoritů hokejové extraligy, pokračuje. Holešovičtí se po dnešní výhře na ledě Českých Budějovic 2:1 v prodloužení dostali již na druhé místo tabulky, hned za Litvínov, který si odvezl šestigólový debakl z ledu dalšího pražského "S" - Slavie.

Pavel Mrňa se raduje z branky v síti Českých Budějovic. foto: ČTK

Pražský tým se na druhé místo posunul díky výhře 2:1 v prodloužení na ledě Českých Budějovic, o níž rozhodl v 62. minutě Petr Ton. Spartě pomohlo zaváhání Vítkovic, které prohrály v prodloužení na ledě Znojma 2:3 a připsaly si třetí neúspěch za sebou.

Ani změna hlavního trenéra a příchod posily z NHL Radima Vrbaty nepomohly Mladé Boleslavi k ukončení série porážek. Nejhorší tým soutěže prohrál na ledě Pardubic 3:5 a popáté za sebou nebodoval. Svěřenci trenéra Jaromíra Šindela dokázali sice z nepříznivého stavu 1:3 vyrovnat, ale v 54. minutě rozhodl v přesilovce Tomáš Divíšek a výsledek pojistil při power play kanonýr Jan Starý.

Potřetí v sezoně dokázali hráči Plzně porazit Liberec, tentokrát 4:3 na jeho ledě. Západočeši rozhodli vypjaté utkání třemi góly ve druhé třetině, přišli však o člena elitní formace Petera Fabuše, jenž ve druhé části ze zápasu odstoupil se zlomeným kotníkem. Tříbranková dvacetiminutovka pomohla k výhře i Zlínu, jenž vyhrál na ledě Třince a ukončil sérii osmi domácích výher Ocelářů za sebou.

Dnešní zápasy 35. kola přilákaly do ochozů velký počet diváků. Hned na třech stadionech - v Pardubicích, Liberci a Českých Budějovicích bylo vyprodáno. Do pražské O2 Areny přišlo téměř devět tisíc diváků a v Třinci byla nejvyšší návštěva sezony - 4495 lidí. Kapacita Werk arény je 5200 diváků.

VÝSLEDKY - 35. KOLO:
Slavia Praha - Litvínov 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 16. Sklenář (Červenka), 17. D. Hruška (Kadlec), 29. Drtina (Kadlec), 32. Tomica (P. Jelínek, Micka), 33. Sklenář (Červenka, Bednář), 50. J. Novák (Kolařík) - 54. J. Černý (Lukeš, Reichel). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Křivský. Vyloučení: 5:7, navíc Branda (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8897.

Znojemští Orli - Vítkovice Steel 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Plášek (Haman, Mojžíš), 54. Selingr (Bičánek, Mojžíš), 63. J. Svoboda (Demel) - 2. Kuboš, 28. Stehlík (Kuboš). Rozhodčí: Hribik - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3281.

Bílí Tygři Liberec - Lasselsberger Plzeň 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Zíb (Jiruš, Pletka), 46. Dušek (Bartovič), 54. Kašpařík (Nedorost) - 7. Fabuš (Matějovský, Kracík), 26. Benák (Vlasák), 28. Vlasák (M. Straka), 31. Redlihs (Dvořák, Kracík). Rozhodčí: Fraňo - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8, navíc Žabka, Šachl - Redlihs všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Moeller Pardubice - BK Mladá Boleslav 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 20. Tvrdík (Somík), 26. Somík (Čáslava), 26. Koukal (Kolář I), 54. Divíšek (Somík, Pivko), 59. Starý (Koukal, Čáslava) - 5. Nouza (Král, Kočí), 33. Nouza (Král, Handlovský), 44. Posmyk (Král, Brňák). Rozhodčí: Homola - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 10 194 (vyprodáno).

Mountfield České Budějovice - Sparta Praha 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 53. Huml (M. Hudec, Gřegořek) - 15. Mrňa (Kafka, Vykoukal), 62. Ton (Vykoukal). Rozhodčí: Mikula - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Oceláři Třinec - RI Okna Zlín 2:3 (0:3, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. D. Moravec (Kanko, Gureň), 35. Gureň (D. Květoň, Peterek) - 10. Rom. Vlach (M. Pšurný), 10. Köhler (Balaštík), 17. Balaštík (Leška, Köhler). Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 4495.

Předehrávka:
Geus Okna Kladno - Energie Karlovy Vary 5:4 po sam. nájezdech (3:1, 1:3, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Kalla (Nádašdi), 6. Nádašdi (Patera, Tomajko), 13. V. Novák (Horna, Kalla), 37. Čurilla (Valský), rozhodující sam. nájezd Bělohlav - 20. Sailer (Kristek), 22. Sailer (Melenovský, Kristek), 27. Řezníček (Kumstát), 37. Kumstát (Skuhravý). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Křivský. Vyloučení: 5:6, navíc Diviš (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1867.