Slovenská ostuda: Marseille deklasovala domácí Žilinu 7:0

22:10aktualizováno  22:49
ŽILINA - Mělo jít o zápas, ve kterém se slovenská Žilina pokusí vybojovat první body do skupiny C Ligy mistrů a udrží teoretické naděje na postup. Ovšem skutečnost ležela úplně někde jinde: mistr našich východních sousedů prohrál na vlastním stadionu s Marseille vysoko 0:7.

Žilina - Marseille foto: Reuters

Letošní ročník nejprestižnější klubové soutěže tak pro slovenské mužstvo zavání jednou velkou blamáží. Nejenže doposud nezískalo ani bod, ale tímto zápasem se zapsalo do kronik Champions League nejvyšší porážkou domácího týmu historie.

Neškodní hráči ve žlutých dresech obdrželi čtyři branky během prvního dějství a po přestávce inkasovali ještě dvacet minut. Naštěstí pro Žilinu se brankostroj hostů zastavil za stavu 0:7 už v 63. minutě.

Poté se fotbalisté Olympique Marseille začali více šetřit a netlačili se do zakončení. V poklidném tempu si následně dokráčeli k rekordnímu vítězství. Triumf francouzského družstva podpořil hattrickem kanonýr André-Pierre Gignac.

Výsledky Ligy mistrů

Basilej - AS Řím 2:3 (0:2)
Branky: 69. Frei, 83. Shaqiri - 16. Menez, 25. Totti z pen., 76. Greco. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). ČK: 90. Stocker (Basilej).

Kluž - Bayern Mnichov 0:4 (0:2)
Branky: 12., 24. a 71. Gomez, 90. Müller. Rozhodčí: Gumienny (Fr.).

Chelsea - Spartak Moskva 4:1 (0:0)
Branky: 66. a 90.+2 Ivanovič, 49. Anelka, 62. Drogba z pen. - 86. Baženov. Rozhodčí: Cakir (Tur.).

Žilina - Olympique Marseille 0:7 (0:4)
Branky: 12. a 21. a 54. Gignac, 52. a 63. Lucho González, 24. Heinze, 36.Rémy. Rozhodčí: Johannesson (Švéd.).

Auxerre - Ajax Amsterodam 2:1 (1:0)
Branky: 9. Sammaritano, 84. Langil - 79. Alderweireld. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.).

AC Milán - Real Madrid 2:2 (0:1)
Branky: 67. a 78. Inzaghi - 45. Higuaín, 90.+4 Pedro León. Rozhodčí: Webb (Angl.).

Šachtar Doněck - Arsenal 2:1 (2:1)
Branky: 29. Čigrinskij, 45. Eduardo - 10. Walcott. Rozhodčí: Busacca (Švýc.).

Partizan Bělehrad - Braga 0:1 (0:1)
Branky: 35. Moisés. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...