Slavii vystřelil postup kapitán Brabec

21:35
Fotbalisté Slavie Praha si opět zahrají ve skupině Poháru UEFA. V dnešní odvetě 1. kola vybojovali na hřišti rumunského týmu FC Vaslui nerozhodný výsledek 1:1 a po bezbrankové remíze z prvního zápasu postoupili. Domácí vedli od 22. minuty brankou Burdujana, čtyři minuty po přestávce vyrovnal Brabec.

Brabec už má s Pohárem UEFA zkušenosti. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Slávisté začali zápas se dvěma útočníky, Necidem a Litterim. První zásah do tohoto rozestavení ale přišel už ve 12. minutě, kdy právě Litteriho musel kvůli zranění vystřídat Milan Ivana.

Do zápasu vstoupili aktivněji hráči Vaslui a mohutně podporovaní vyprodaným stadionem uzamkli Slavii na obranné polovině. Povedenými střelami z dálky se prezentovali Aliuta a N´Doye, do obrovské šance se dostal i Temwanjera. Slavii podržel Martin Vaniak.

Trest za pasivní hru Slavie přišel ve 22. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavičkou pod břevno Burdujan. Pak přišlo přeci jen probuzení a český mistr hru postupně vyrovnal. Po přestávce nastoupili Slávisté na hřiště jako vyměnění a svou převahu už po třech minutách hry vyjádřili i vyrovnávacím gólem. Kapitán Erich Brabec si naběhl na Volešákův centr a zblízka překonal Kuciaka.

Během dalších deseti minut se do velkých šancí dostali ještě Belaid a Necid, míč do sítě ale nedostali. Slavia byla ale po celý zbytek poločasu aktivnější a výbornou obranou dovolovala Vaslui jen minimum útočných akcí. V závěru zápasu už domácí nedokázali vymyslet gólovou šanci a sešívaní si pohlídali postup do základní skupiny Poháru UEFA.

Výsledek:
FC Vaslui - Slavia Praha 1:1 (1:0)
Branky: 22. Burdujan - 49. Brabec. Rozhodčí: Courtney - Shanks, McDowell (všichni Sev. Irsko). ŽK: Burdujan, Genčev - Necid, Latka, Brabec. Diváci: 9000. První zápas 0:0, postoupila Slavia.