Slavii stačily na zvrat pouhé tři minuty

23:21
PRAHA - Překvapení, kterým před dvěma týdny ve Valencii všem vyrazili dech, vytáhli fotbalisté Slavie z rukávu i tentokrát.

Evropská liga - Slavia : Valencia foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Po remíze 1:1 tentokrát se španělským favoritem doma uhráli bod za remízu 2:2, ačkoliv se téměř celé utkání v Edenu schylovalo spíš k pořádné ostudě. Slávistům stačilo jen chvilkové vzepětí v poslední desetiminutovce, kdy stáhli dvoubrankové manko. Góly Jandy a Grajciara přitom dělily pouhé tři minuty.

"Vidíte, ve fotbale je možné všechno. Myslím, že Valencia závěr trochu podcenila a my toho dokázali využít," pochvaloval si kouč Slavie Karel Jarolím.

Pražský klub se sice udržel ve hře o postup, jenže ten i tak zůstává utopií. "Už je to spíš jen teorie. Kdybychom aspoň Valencii porazili," povzdechl si trenér.

Jeho plány dostaly první vážnou trhlinu už ve 22. minutě, kdy srazil v pokutovém území Hubáček Matu a Joaquín z nařízené penalty poslal Valencii do vedení. Jako by toho smutku nebylo málo, jen o chvíli dříve se za stejnou brankou slávističtí fanoušci dojemně loučili s Františkem Veselým, který před týdnem zemřel.

Kdyby legendární záložník seděl v hledišti, určitě by nad marným počínáním svých nástupců jen útrpně spráskl ruce.

Romanovs zase nedohrál
Žádná hra ve vysokém tempu, bleskové brejky a sebevědomí na rozdávání jako před dvěma týdny. Spíš trápení, které naposledy předvedli v lize v Příbrami. Zatímco soupeř kombinoval slehkostí a v bleskové rychlosti, domácí každou nadějnou akci brzdili pomalým zpracováním míče nebo špatným postavením. Vůbec nevěděli, co hrát. Byli bezradní. "Zpočátku jsme nevěděli, jak jejich rozehrávky zastavovat," uznal záložník Adam Hloušek.

Další lekci dostali domácí po přestávce, kdy po rohovém kopu zvýšil Maduro, a o dvě minuty později byl vyloučen Šenkeřík.

Kopec smůly si navíc vybral i gólman Romanovs. Jen tři týdny poté, co nedochytal utkání v Kladně, musel kvůli zranění střídat i ve svém druhém letošním zápase.

"Prý něco takového nezažil. Asi to tam nahoře drží pevně v rukou Vaniak. Říkal přece, že se ho nezbavíme," culil se Jarolím.

Úsměv na tváři mu vykouzlil až ďábelský závěr utkání. Nejprve jedenáct minut před koncem snížil po rohu hlavou Petr Janda a o tři minuty později využil odraženou střelu Peter Grajciar a vyrovnal.

Neuvěřitelné! "Takový zápas jsem zažil poprvé v životě," radoval se Grajciar. "Kolem 60. minuty mi bylo úzko, měl jsem strach, aby to neskončilo jako s Lille," připomněl pětigólový debakl Jarolím.

Zatímco fanoušci ještě cestou domů nechápali, co se v Edenu stalo, kouč Valencie Emery měl jasno: jeho týmu ublížil rozhodčí. "Hlavně při druhém gólu nás poškodil. 95 procent zápasu jsme měli převahu, takový zápas jsme neměli ztratit," opakoval dokola.