Slavia vyválčila čtvrtfinále. V pátém zápase porazila Vary 3:1

18:05aktualizováno  20:53
PRAHA - Až páté vzájemné střetnutí předkola play off mezi Slavií a Karlovými Vary přineslo rozhodnutí: Pražané zvítězili 3:1 a postupují do čtvrtfinále, kde je čeká Liberec.

Slavia - Karlovy Vary (Miroslav Kopřiva) foto: ČTK

Pozápasové ohlasy

"Sešívaní" přitom vedli už 2:0 na zápasy, ovšem na severu Čech dvakrát klopýtli. V prvním měření sil prohráli 3:4 v prodloužení a z toho druhého odešli z hrozivým debaklem 0:7. V klíčovém úterním duelu však svému rivalovi prohry vrátili i s úroky. Na vítězství se dvěma brankami podílel obránce Tomáš Žižka.

Hráči obou týmů si uvědomovali důležitost střetnutí a vycházeli ze zabezpečených obran. I proto úvodní dvacetiminutovka žádnou branku nepřinesla. Velmi blízko k ní ale byla Slavia: v šestnácté minutě při přesilovce propálil dělovkou od modré čáry brankáře Mensatora Kadlec, ovšem rozhodčí gól po vzájemné konzultaci odvolali. Tomica totiž o několik desetin vteřiny dříve zasáhl v pádu vysokou hokejkou protihráče do obličeje. Radost domácích z úspěšné trefy tak vystřídalo zklamání z vyloučení...

Vladimír Růžička (Slavia):
"Poměrně dost se bránilo a byla to otázka toho, kdo dá první gól. My jsme byli šťastnější, dali první gól a bylo vidět, že jsme se trošku uklidnili. Pak jsme dali na 2:0, čímž to z nás trochu spadlo. Byl to vyrovnaný zápas."

Václav Baďouček (Karlovy Vary):
"Dneska se dlouho čekalo na chybu, bohužel jsme ji první udělali my. Pak tam byla za stavu 1:0 naše velká šance při přečíslení tří na jednoho, ale bohužel to gólem neskončilo a následná špatně sehraná přesilovka nás stála celý zápas."

Zklamání, které ale "sešívané" dlouho mrzet nemuselo. Po necelé půlhodině hry chybovala defenzivní linie hostí, hbitý Sklenář obral o kotouč váhajícího Čuttu a přihrál do ideální střelecké pozice Žižkovi. Ten se sám před Mensatorem nemýlil a poslal Slavii do vedení.

Autor úvodní trefy se navíc prosadil i ve 38. minutě. Paradoxně při vlastním oslabení. Jelínek vybojoval puk, poslal do brejkové akce dva na jednoho právě Žižku a Sklenáře. První jmenovaný přehodil brankáře a zvýšil vedení na 2:0, druhý si připsal další asistenci.

Když pak tři minuty před koncem při rostoucím tlaku Karlových Varů zaznamenal Krenželok po krásné individuální akci třetí branku Slavie, bylo jasno. Při hře bez brankáře sice snížil pohotovou střelou Skuhravý, ovšem to bylo za strany hokejistů v zeleném všechno.

Vítězství Pražanů rozluštilo poslední tajenku play off: mezi osmičkou nejlepších se utkají o postup do semifinále s Libercem a Litvínov vyzve vítěze základní části Třinec.

Předkolo play off hokejové extraligy - 5. zápas

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Branky a nahrávky: 27. Žižka (Sklenář), 38. Žižka (Sklenář, P. Jelínek), 57. Krenželok - 59. Skuhravý.

Rozhodčí: Šindler, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7394. Konečný stav série: 3:2.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Roth, Krejčík, Kolařík, Žižka - Micka, P. Jelínek, Sklenář - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Krenželok, Endál, Vondrka - Pospíšil, Jaškin. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Prošek, Trefný - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Zucker, T. Klíma, T. Rohan. Trenéři: Baďouček a Pešout.