Slavia rozstřílela Bohemku, Baník je po výhře v Teplicích druhý

16:15aktualizováno  17:34
PRAHA - Velmi důrazně promlouvají fotbalisté Baníku Ostrava do bojů o titul. V dohrávce 23. kola zásluhou trefy mladíčka Matěje Vydry dokázali Koubkovi svěřenci vyhrát 1:0 na teplických Stínadlech a svého soupeře vystřídali na druhé pozici v ligové tabulce. Ve vršovickém derby si po poločasovém trápení dokázala Slavia poradit s Bohemians 1905 hladce 3:0.

Janda líbá kopačky Granjcara. foto: ČTK

Přestože fotbalisté Slavie jsou již nejspíše venku z mistrovského boje, díky výhře minulý týden ve čtvrtfinále Ondrášovka Cupu nad Spartou 1:0, vstupovali do vršovického derby jako favorité. Svou roli dokázali ale potvrdit až ve druhém poločase.

NEPORAZITELNÁ SPARTA PŘIŠLA V PLZNI O ŠŤASTNOU VÝHRU V 93. MINUTĚ - VÍCE ČTĚTE ZDE!

V tom prvním měl více práce než brankáři hlavní sudí Adámek, který rozdal celkem čtyři žluté karty (tři pro hosty). Domácí byli blízko gólu jen v 6. minutě, kdy se po rychlé akci po pravé straně a ose Krajčík-Grajcar dostal do zakončení na malém vápně Milan Černý, branku hostí ale netrefil. A když domácí nic nevytěžili ani ze dvou rohu těsně za sebou po půlhodině hry, skóre po 45 minutách bylo 0:0.

Slavia - Bohemians 1905.

Do druhého poločasu ale vletěli domácí aktivně, zářil především slovenský záložník Peter Grajcar. Šestadvacetiletý hráč se ještě v 54. a 56. minutě zastřeloval, aby následně v 71. minutě poprvé gólově udeřil. O sedm minut přidal druhou trefu (oba góly dal po parádně zahraných standardních situacích) a domácí dohrávali zápas v pohodě. V 83. minutě se trefil hlavou zblízka Trapp.

To na severu Čech se hrálo zajímavé utkání od úvodních minut. Více šancí si vypracovali hosté z Ostravy, kteří se v 25. minutě také radovali z první branky zápasu - Lukeš vysunul za obranu domácích mladíka Vydru a ten v sedmém ligovém zápase vstřelil čtvrtou branku. Ve 40. minutě si snažil vymodlit penaltový zákrok Mahmutovič, za své herecké představení ale dostal po zásluze žlutou kartu.

Teplice-Baník.

Ve druhém poločase získávali tepličtí fotbalisté postupně výraznou územní převahu, hosté ale hrozili z rychlých brejků. Největší šanci si vypracovali žlutomodří až v 84. minutě, kdy hlavičku Vachouška po Stožického rohovém kopu vytěsnil z brankové čáry stoper Néves.

Fotbalisté Baníku více vážnějších akcí domácím nedovolili a zásluhou výhry 1:0 vystřídali soka na druhém místě ligové tabulky. Teplice jsou bod zpět na třetím místě se stejným bodovým ziskem jako čtvrtý Jablonec.

Poslední duel 23. kola Gambrinus ligy se hraje v Plzni od 17:30 hodin, kdy domácí hostí vedoucí Spartu - její dva fanoušci se poprali v jedné z plzeňských restaurací - VÍCE ZDE!