Slavia prohrála s Uzbeky

17:20
DUBAJ - Fotbalisté pražské Slavie prohráli na úvod soustředění v Dubaji s uzbeckým mistrem PFC Bunjodkor 1:2. Červenobílí sice ubránili hlavní hvězdu soupeře Brazilce Rivalda, ale po vedoucí brance z kopačky Pavla Fořta dvakrát inkasovali a v závěru i přes mohutný tlak už vyrovnat nestihli.

Vypadá to, že Rivaldo odkoukal od Tomáše Řepky jeho foto: ČTK

Slávisty dnes vedl asistent Petr Vrabec, protože hlavní kouč Karel Jarolím si z Prahy přivezl angínu a bere antibiotika. S úvodem utkání mohl být provizorní trenér spokojený, po dvaceti minutách zakončil pěknou akci skórující Fořt, který se trefil i ve svém druhém zápase po návratu do Slavie.

Jenže vedení vydrželo českému mistrovi jen sedm minut. Po rychlém protiútoku si zaběhl za obranu Soliev a přesnou střelou k tyči srovnal.

Slávistickou obranu zaměstnával především Rivaldo, který vedl většinu akcí semifinalisty asijské Ligy mistrů.

Brazilský mistr světa z roku 2002 odehrál 81 minut, a přestože se nakonec střelecky neprosadil, připsal si Bunjodkor po triumfu nad ukrajinským Charkovem výhru i nad pražskou Slavií. Vítěznou trefu zaznamenal v 74. minutě Kapadze. Červenobílí už zareagovat nestihli a navíc se jim zranil záložník Šmicer, který si narazil koleno.

Slávistický trenér litoval, že jeho svěřenci nedokázali v posledních minutách vyrovnat. "Je škoda, že jsme některé akce nevyřešili líp, v závěru bychom si zasloužili vyrovnat. Hraje se ale na góly, dali jsme jen jeden a dostali dva. Hrálo se na kvalitním terénu proti kvalitnímu soupeři, porážka nás mrzí," uvedl pro klubový web Vrabec.