Slavia počtvrté nebodovala, nestačila ani na Plzeň

20:33aktualizováno  20:47
PRAHA - Hokejisté Slavie prohráli v 7. kole extraligy s Plzní 3:5 a už počtvrté za sebou vyšli bodově naprázdno. Plzeň i bez své ofenzivní opory Tomáše Vlasáka si na třetí pokus připsala první výhru venku v sezoně. Dvěma góly se na tom podílel kapitán Indiánů Martin Straka.

Slavia - Plzeň foto: ČTK

Plzeň byla od začátku aktivnější a ve čtvrté minutě prověřil Kopřivu při Mickově vyloučení tvrdou ránou Duda, který měl další šanci o tři minuty později, ale Kopřiva stihl zasáhnout hokejkou. Slavia měla ojedinělou šanci úvodního dějství při Johnsově vyloučení, ale Čermák netrefil bekhendem odkrytou branku. V 17. minutě se radovala z vedení Plzeň, když Duda z pravé strany trefil přesně pravý horní roh a Kopřiva nestihl vyrážečkou zareagovat.

Západočeši zvýšili svůj náskok v úvodu druhého dějství ve vlastním oslabení, když se po přihrávce Dvořáka trefil kapitán Straka. Za 37 sekund mohla Plzeň stále ještě při přesilovce Slavie přidat třetí gól. Vašíček fauloval unikajícího Kratěnu, ale ten z trestného střílení trefil po blafáku levou tyč Kopřivovy branky.

Následně se Slavii naskytla po vyloučeních Pituleho a Frola na 114 sekund přesilovka pěti proti třem a po 43 vteřinách ji využil obránce Kadlec, který povedenou střelou poslal puk o levou tyč za Svobodova záda. Jenže v 38. minutě přihrál slávistický bek Roth nechtěně před branku Stránskému, který vrátil Plzni dvoubrankové vedení. A 31 vteřin před pauzou ještě zvýšil náskok Indiánů bekhendovým pokusem Kovář.

V úvodu závěrečné části se po Kalusově zákroku u mantinelu těžce zvedal z ledu obránce Kaberle a zápas nedohrál. Slavii se povedlo v 54. minutě snížit, když Svobodu prostřelil mezi betony Kůrka. Po vyloučeních Kaluse a Doležala měla Plzeň na 100 vteřin výhodu pěti proti třem a Straka za pomoci Kolaříkovy brusle získal opět hostům bezpečný náskok. Výsledek už jen zkorigoval svou druhou trefou v utkání opět v početní výhodě Kadlec.

Hokejová Tipsport extraliga - 7. kolo

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 3:5 (0:1, 1:3, 2:1) Branky a nahrávky: 27. Kadlec (V. Růžička ml., Kůrka), 54. Kůrka (Sklenář, Vašíček), 58. Kadlec (M. Čermák) - 17. Duda (Jan Kovář, Johnson), 23. Martin Straka (Dvořák), 38. Stránský (Lev), 40. Jan Kovář (Marušák), 55. Martin Straka (Jiří Hanzlík, Marušák). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3719.

HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Davison - 4. Hovorka (Hlaváč), 14. Bílek, 21. Patera (Bicek, Lepine), 23. Lukáč. Rozhodčí: Husička, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:5, navíc Havel (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3992.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1) Branky a nahrávky: 5. Pech (Kumstát, Nosek), 40. Pech (Kumstát) - 50. T. Káňa (Burger, Sloboda), 57. Ujčík (Malík), 62. Burger (Ujčík). Rozhodčí: Lacina, Smitka - Bejček, Charvát. Vyloučení: 8:8, navíc Gřegořek a Zaťovič (oba K. Vary) oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2274.

HC Mountfield České Budějovice - HC Sparta Praha 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 20. L. Květoň (Ptáček, Kašpařík)- 45. Tenkrát (Bližňák, Ton), 52. Broš (I. Rachůnek, Pacovský), 60. Ton (Broš). Rozhodčí: Homola, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4632.

HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 58. Jaroslav Svoboda (H. Zohorna, Jakub Svoboda) -10. Koukal (Starý), 35. Bartek (Elkins), 44. Bartek (Somík), 54. Starý (Nakládal). Rozhodčí: Trombík, Polák - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 9:9, navíc L. Čermák - Somík oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6772.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) Branky a nahrávky: 25. Bahenský (Hrdel), 39. D. Výborný (Tomas) - 26. Trávníček (Jareš, Hanzl). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 3500.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2) Branky a nahrávky: 5. Galvas (Důras, Čajánek), 14. Kubiš (Roman Vlach), 31. Veselý (Čajánek), 53. Holík (Linhart, Hamrlík) - 57. Bárta (Trončinský, P. Nedvěd), 60. Urban (L. Krejčík). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Dřínovský, Pouzar. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 3850.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...