Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Slavia ani podruhé nezvítězila, z Ostravy veze bod za remízu 1:1

21:10
OSTRAVA - Souboj ostravských fotbalistů se Slavií ve druhém kole nejvyšší soutěže skončil remízou 1:1. Baník byl aktivnější a měl víc příležitostí, síť pražského celku však parádní ranou z voleje rozvlnil jen Tomáš Frejlach. Hosté na Bazalech vedli, když se znovu prosadil Karol Kisel, který je zatím jediným střelcem Slavie v letošním ročníku. Oba týmy si připsaly druhou remízu v sezoně.

FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha / Zleva Zdeněk Šmejkal z Baníku, Tomáš Frejlach z Baníku a Jaroslav Černý ze Slavie foto: ČTK

Ostrava už od úvodních okamžiků tahala za delší konec, jenže neúčast potrestaného Lukeše se znovu jevila jako velká přítěž. Územní převahu nedokázali domácí proložit přesnou finální přihrávkou a Slavia proto trnula jen při standardních situacích.

Pozápasové ohlasy

"Naše situace hodně končily standardkami a tam jsem nebyl úplně spokojen, měli jsme aspoň jednu využít," prohlásil trenér Baníku Miroslav Koubek. "Uplatnili jsme náš atletický způsob a přechodovou fázi. Měli jsme dobré scény a poměrně silný tlak. Nebyla pasáž, kdy bychom se bránili. Kromě gólu jsme neřešili žádný sólový nájezd, čehož jsme se obával. Slavia vynikala v tom, co je jí vlastní, v takovém vířivém pohybu kolem šestnáctky. Zachytávali jsme to s vypětím všech sil. Ale byli jsme na to dobře připraveni," dodal Koubek," dodal.

"V defenzivní činnosti jsme obstáli, nedopouštěli jsme se takových individuálních chyb jako na jaře, kdy jsme tady prohráli 3:1. Z tohoto pohledu můžu být spokojený. Ale věděli jsme, že Ostrava hodně spoléhá na standardní situace a těch na mé gusto zahrávala poměrně dost. Když tam byly nějaké závary, podařilo se nám je naštěstí vyřešit," řekl trenér Slavie Karel Jarolím. "Po zdařilém rychlém protiútoku se nám povedlo skórovat, škoda, že se nám to nepodařilo udržet delší dobu. Myslím, že to bylo otevřené na obě strany," zakončil svou řeč.

Ty měl místo Lukeše v popisu práce Frejlach. Po jeho rohu nejprve ve třinácté minutě hlavičkoval vedle z malého vápna Neves, pak sám Frejlach Vaniakovi zavařil dvěma trestnými kopy. Slavistický gólman se vyznamenal hlavně ve dvacáté minutě, kdy s vypětím sil vytlačil Frejlachovu dalekonosnou bombu na roh. I další rána ostravského záložníka Vaniaka o devět minut později pálila v dlaních, nadvakrát však balon zkrotil.

Zatímco Baník marně kombinoval na útočné polovině, hostům ke štěstí stačil jeden vydařený brejk. Po ostravské ztrátě míče ve středu hřiště přešli do bleskového protiútoku, Milan Černý efektní patou srazil míč do volného prostoru mezi stopery Kiselovi, který průnik středem pokutového území zakončil přízemní střelou k tyči.

Vedení hostům vydrželo čtvrthodinu. Frejlachovi to už do třetice vyšlo, odražený balon nechytatelným volejem z velkého vápna napasoval do pravého horního rohu Vaniakovy branky.

Vyrovnávací gól byl pro Ostravu podnětem k dalšímu náporu. Už za pár sekund se za druhým gólem dral Zeher, ale přestřelil. Pražanům pak znovu největší obtíže činily standardní situace a soupeřův důraz ve vápně. V 63. minutě nepokryli hosté Bolfa, jehož hlavičku zkoprnělý Vaniak očima tlačil mimo branku. Záhy bylo po Frejlachově rohu před brankou Slavie znovu dusno, ale Varadiho pokus těsně minul tyčku. Další gólové situace už závěr zápasu nenabídl.

2. kolo první fotbalové ligy

Baník Ostrava - Slavia Praha 1:1 (0:1)
Branky: 52. Frejlach - 37. Kisel.

Rozhodčí: Adámek - Štěrba, Koval. ŽK: Marek, Varadi - Hora, Janda. Diváci: 6075.

Ostrava: Daněk - Šmejkal, Neuwirth, Bolf, Neves - Frejlach, Marek, Hušbauer - Pilík (85. Šenkeřík), Varadi, Zeher. Trenér: Koubek.

Slavia: Vaniak - Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Hubáček - Grajciar, Ragued, Kisel, J. Černý (71. Janda) - Hora (83. Vlček), M. Černý. Trenér: Jarolím.