Skotský tisk: Rezkův pád byla hanba

12:54
LONDÝN - Skotské listy dnes kritizují rozhodčího a pád českého útočníka Jana Rezka, který vedl v sobotním utkání v Glasgowě k penaltě a k vyrovnání v poslední minutě na 2:2. Současně ale uznávají, že skotský tým nepředvedl v klíčovém zápase kvalifikace mistrovství Evropy přesvědčivý výkon.

Skotsko - Česko (Rezek) foto: ČTK

Skotský sen zemřel v sobotu na stadionu Hampden Park a smrtelný úder mu zasadil mizerný rozhodčí Kevin Blom, napsal dnes list Daily Record, podle něhož se rozhodčí nechal napálit pádem Jana Rezka.

Když Skotsko vedlo 2:1, příliš snadno se hráči vzdávali míče a vybídli tak Čechy k útoku, píše list. Podle něj domácí tým hrál v první půli strašně v útoku a český náhradní brankář Jan Laštůvka se neměl moc čeho bát. "Mužstvo Michala Bílka mělo lepší pohyb a více představivosti a propáslo dvě velké šance," připomněl list.

Rezkův pád byl ostudný, ale zločin se ve fotbale vyplácí - potvrzuje se to každý víkend a potvrdilo se to znovu v Hampden Parku, napsal deník The Scotsman. Podle něj je ale pohodlné svalovat vinu na rozhodčího a hněv nad jeho rozhodnutím neříká vše o sobotní remíze.

"Jako tým, který musel vyhrát, nechali Skotové zpočátku Čechy, aby ovládli hru. Hosté mohli v 25. minutě vést o dva góly," napsal The Scotsman.

Bývalý skotský reprezentační brankář Alan Rough, který je nyní také rozhlasovým komentátorem, si myslí, že UEFA by měla Rezka potrestat.

"Doufám, že UEFA bude postupovat proti Rezkovi tvrdě. Byla to hanba," řekl Rough. Připustil ale, že penalta nebyla ani o chvíli později, kdy šel k zemi v šestnáctce před českou brankou Skot Christophe Berra a nizozemský rozhodčí také neodpískal faul k pobouření skotského týmu i fanoušků.

Na konečných 2:2 vyrovnal v 90. minutě z přísně nařízené penalty Michal Kadlec

Není pochyb o tom, že Jan Rezek padl sám a rozhodčí se nechal ošálit, píše The Guardian.

Píše se spousta svatouškovských nesmyslů o divadelních kouscích zahraničních hráčů - hráči v Británii jsou schopni přesně stejného chování - ale Rezkova akce si zaslouží odsouzení, uvedl The Guardian. Takové věci však zastíní fakt, že když se podíváme na zápas jako na celek, remíza byla spravedlivý výsledek, dodal.