Sibiřský tank zboural zeď jménem Nižněkamsk. Jágr a spol. opět ve hře

16:31aktualizováno  19:34
OMSK/PRAHA - Suverén základní části KHL se dočkal. Ve druhém zápase osmifinálové série dokázal Omsk v prodloužení udolat houževnaný Nižněkamsk 1:0, který Jágra a spol. zaskočil ve čtvrtečním duelu, kdy vyhrál 2:1 taktéž v prodloužení. Jágr ani Červenka se přes enormní snahu neprosadili, jedinou branku zápasu vstřelil v čase 61:21 Dmitrij Sjomin. Série na čtyři vítězná utkání se nyní stěhuje do Tatarstánu.

Dvaašedesát minut to vypadalo na další obrovskou blamáž. Z hráčů Omsku sálalo obrovské odhodlání a vůle zlomit prokletí jménem Nižněkamsk. Elitní letka Jágr-Kaljužnij-Červenka v úvodních dvanácti minutách odehrála bezmála osm minut času, celkově se jejich ice-time vyšplhal přes 25 minut. Poměr střel po první třetině? 22:13, na konci třetí části 47:26. Ujala se až ta číslo 48...

DÁLE ČTĚTE

Jegor Averin zavezl kotouč do útočného pásma, udělal krátkou otočku a nahodil černou gumu na bránu, kde Sjomin perfektně stínil Kasutinovi a ještě lépe nastavil hůl do dráhy letu kotouče - 1:0. Obrovská exploze radosti v zaplněné Omsk Aréně mohla vybuchnout. I jindy chladný finský kouč Summanen roztál. Nižněkamsk porazil v play off poprvé v kariéře. Na pátý pokus.

Omsk měl po celý zápas jasnou a místy až drtivou převahu, soupeř se dostával k ohrožení branky Karri Rämö pouze v přesilových hrách. A ani ty mu nešly tak skvěle, jako ve čtvrtek. Naopak Jágr a spol. dovedli soka vždy na dvě minuty zamknout před vlastním gólmanem, ale puk za záda Kasutina ne a ne protlačit.

Fanoušci Omsku.

Bomba od modré, teč, střela švihem, dorážky, dotlačit brankáře za čáru i s pukem - nic neplatilo, marnost nad marnost. Jen Jágr měl čtyři velké příležitost, v polovině poslední třetiny pálil z voleje z mezikruží na prázdnou branku Červenka, kotouč mu ale poskočil a Kasutin se přece jen stihl přemístit.

Trápení nabuzené "jestřábí" party tak musel utnout až v 62. minutě výše zmínění Sjomin. První krok tak mají hokejisté Omsku za sebou, porazili konečně v play off neoblíbeného soupeře, další výzva je ale před nimi. Série se nyní stěhuje do Tatarstánu, kde Jágr a spol. již dva roky nevyhráli. A pokud budou chtít postoupit dále, alespoň jednou se jim to bude muset v bojích o čtvrtfinále podařit.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 2. zápasy: Omsk - Nižněkamsk 1:0 v prodl., stav série 1:1, Ufa - Novosibirsk 3:1, stav série 2:0, Magnitogorsk - Chanty Mansijsk 1:2, stav série 1:1, Kazaň - Barys Astana 3:0, stav série 2:0.