Sáblíková evropský bronz neobhájila

14:16
ARONA - Rychlobruslařská šampionka Martina Sáblíková skončila při obhajobě bronzové medaile na mistrovství Evropy v cyklistické časovce žen do 23 let na sedmém místě. Čerstvá mistryně republiky Jarmila Machačová obsadila dvanácté místo.

Sáblíková na fotografii z mistrovství republiky. foto: ČTK

Pro titul si dnes v italské Aroně na trati dlouhé 25 kilometrů dojela jednadvacetiletá Ellen Van Dijková z Nizozemska, dráhová mistryně světa ve scratchi.

Sáblíková, která startovala do závodu jako poslední ze všech, zaostala za Van Dijkovou o minutu a devět sekund. "Potřebovala jsem být v cíli už tehdy, když mi ještě zbýval poslední kilometr," přiznala Sáblíková, že mířila výš. I za sedmé místo si však nejlepší česká sportovkyně loňského roku vysloužila pochvalu. "Sáblíková podala skvělý výkon. Její trenér i ona chtějí z každého závodu medaili a já jsem o tom přesvědčen, že medaile budou vozit pravidelně i z cyklistiky. Možná už příští rok," řekl šéf silniční cyklistiky v českém svazu Jozef Regec. "Musím pochválit i Machačovou, dopadla vlastně jako loni. Bojovala," dodal.

Výsledky:
1. Van Dijková (Niz.) 32:33, 2. Galjuková -5, 3. Kalitovská (obě Ukr.) -8, 4. Burčenková (Rus.) -18, 5. Bruinsová (Niz.) -24, 6. Trebaiteová (Lit.) -1:01, 7. Sáblíková -1:09, ...12. Machačová (obě ČR) -1:22.