Rosického Arsenal hrubě poškodil chybující švédský sudí z 'Henryho kauzy'

22:43aktualizováno  23:02
PRAHA - Celkem šest branek padlo v dalších dvou zápasech osmifinálové fáze Ligy mistrů a minimálně polovina z nich se dá označit za sporné. I díky nim se radovaly oba domácí týmy z vítězství 2:1, jak v Portu FC nad Arsenalem, tak v Mnichově Bayern nad Fiorentinou. V dresu "Gunners" odehrál 68 minut český záložník Tomáš Rosický.

O těch zápasech se bude dlouho mluvit. Pod výsledky osmifinálových bitev Ligy mistrů Bayernu s Fiorentinou (2:1) i Porta s Arsenalem (2:1) se výrazně podepsalo nechvalně známé duo severských sudí Övrebö (řídil semifinálovou odvetu LM mezi Chelsea a Barcelonou v loňském roce) a Hansson (uznal vítězný gól Francie proti Irsku v baráži o postup na MS, poté co hrál Henry rukou).

FC BAYERN MNICHOV 2:1 FC FIORENTINA:

V Mnichově byl sice německý gigant po celý zápas lepším týmem, gólově se ale prosadil až v nastavení první půle. To se z penalty trefil nizozemský záložník Arjen Robben. Italové ale dokázali rychle odpovědět - pět minut po návratu z kabin se trefil dánský reprezentant Kröldrup.

Arjen Robben se raduje z gólu.

Bayern poté svého soupeře zatlačil, hnal se za vítězným gólem. Dlouho marně. Pomoci se dočkal až od rozhodčích. Robben vystřelil zpoza vápna, míč se odrazil k Müllerovi, který jej hlavičkou předložil zcela volnému Klosemu. Ten již neměl problém trefit branku. Na tom by nebylo nic divného, pokud by ovšem německý kanonýr nestál ve dvoumetrovém ofsajdu.

Sudí Övrebö ale gól nesmyslně uznal. "Gól padl z jasného ofsajdu, nechápu, jak jej mohli uznat. Osobně se vždy děsím, když nějaký zápas pískají severští sudí. Co občas vyvádí, to zůstává rozum stát," řekl k situaci ve studiu České televize pozvaný odborník Jaroslav Hřebík.

FC PORTO 2:1 ARSENAL:

To pod výhru Porta nad Arsenalem se podepsal také chybující polský gólman londýnského týmu Lukas Fabianski. Ten v 11. minutě pustil za záda lehkou střelu zpoza rohu pokutového území. O sedm minut později ale hosté odpověděli - po rohu Fabregase a přiťuknutí Rosického se trefil zkušený Campbell.

Za pár okamžiků dostane Arsenal sporný gól.

Poté se několikrát zahrozily oba týmy, většinu útoků "Gunners" táhl český záložník Tomáš Rosický, který byl vystřídán v 68. minutě. V té době ale již Arsenal prohrával. V 51. minutě zahrál nesmyslně Campbell malou domů a sudí Hansson správně odpískal.

Jenže ještě dříve než stačil ukázat, o jakou rozehrávku (přímý, nepřímý kop) se bude jednat, domácí rozehráli a Falcao vstřelil gól. K výrazné nevoli hostujících hráčů i kouče Wengera jej švédský sudí uznal. Podle opakovaných záběrů chybně. "Sudí musí dát nějakým způsobem pokyn k rozehrávce. V tomto případě tak ale neučinil. Hodně bude záležet na dalších reakcích, jak dopadne odveta," řekl ke sporné situaci Hřebík. Arsenal poté již na vyrovnání nedosáhl, přesto je výsledek 1:2 do odvety nadějný.

Více než o výsledcích se ale bude mluvit především o výkonu obou hlavních rozhodčích. Mimochodem, Švéd Hansson pojede i na MS do Jihoafrické republiky. "Jsem zvědavý, jaký zápas bude řídit," dodal s ironickým nádechem Hřebík.