Rekordní série je u konce. Vítkovice smetly v semifinále Pardubice 4:0

19:41
OSTRAVA - Hokejisté Vítkovic vstoupili do semifinálové série play off proti Pardubicím domácím vítězstvím 4:0. Jejich klíčovou oporou byl brankář Roman Málek, vedle několika šancí kryl v třetí části i Koukalovo trestné střílení a už 152 minut drží neprůstřelnost. Úřadující mistři v play off prohráli po šestnácti výhrách v řadě. Druhé utkání se hraje v Ostravě v neděli od 18:10.

Vítkovice - Pardubice foto: ČTK

První repríza loňského finále úrovní nezklamala. Hokej v tempu, nasazení a rychlosti přinesl dost vzruchu. Pardubice domácím zatápěly bleskovým přechodem do útoku, ale do největší šance je poslala v osmé minutě hrubka ve vítkovické obraně. Kolář jel v od poloviny kluziště sám na Málka, ten však domácí podržel.

Domácí nešetřili aktivitou ani bruslením, ale těžko hledali prostor k ohrožení Růžičkovy branky. Růžička se nejvíce zapotil při několika závarech a dorážkách, 16 vteřin před koncem první části však nedosáhl na ránu Burgera, který se uvolnil mezi kruhy a zavěsil.

Víkovice - Pardubice.

Od druhé části tlak Pardubic nabíral na obrátkách. Kolář hned v 21. minutě proklouzl až před Málka, ale příklepem minul. Převaha hostů však byla jalová a co prošlo, pochytal Málek. Domácí byli daleko efektivnější. Huna v 28. minutě dostal ideální pas do jízdy, vpadl do týla pardubické obrany a umístěným švihem dal svůj první gól v play off.

Mistra táhla hlavně první řada s neúnavným Kolářem, ale bezchybný Málek neutralizoval veškeré pardubické úsilí o zvrat. Po Vosátkově faulu si na něj Koukal v 43. minutě nepřišel dokonce ani z trestného střílení. Hosty pak definitivně srazil Vrána, který po Klimkově přihrávce zpoza branky zavěsil z brankoviště potřetí. V závěru vyšperkoval vítkovické vítězství čtvrtým gólem ještě Burger.

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas

HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Burger (Káňa), 28. Huna (Tomas), 46. Vrána (Klimek, Pohl), 57. Burger (Káňa). Rozhodčí: Hradil, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 8064. Stav série: 1:0.

Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Ficenc, Voráček, Bartoň, Rehák - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, Húževka, Strapáč - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.

Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, M. Drtina, Mocek - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Somík - Kůrka, Špirko, Rákos - Pineault, Kousal, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.