Razým byl v kvalifikaci v Novém Městě druhý

14:46
NOVÉ MĚSTO - Běžec na lyžích Aleš Razým vybojoval druhé místo v kvalifikaci na dnešní sprint Tour de Ski v Novém Městě na Moravě. Na trati 1,2 kilometru volnou technikou předstihl českého reprezentanta jen vedoucí muž seriálu Švýcar Dario Cologna.

Českým lyžařům se doma daří. foto: ČTK

Nikdo další z českých běžců už do čtvrtfinále nepostoupil. Obhájce prvenství v Tour Lukáš Bauer skončil devětačtyřicátý a klesne z průběžné deváté pozice. Hned za ním se umístil Milan Šperl a Jiří Magál obsadil předposlední, 58. příčku.

Mezi ženami se mezi postupující třicítku do vyřazovacích bojů dostala Kamila Rajdlová, která obsadila v kvalifikaci 26. místo. Nejrychlejší čas zaběhla Italka Magda Genuinová. Rajdlová je zbývající českou lyžařkou ve startovním poli, poté co do kvalifikace sprintu nenastoupila celkově poslední Eva Skalníková.