Pro Slavii sezóna končí, do finále míří Třinec

18:02aktualizováno  20:58
TŘINEC/PRAHA - Rozhodující semifinálovou bitvu zvládli lépe hokejisté Třince. Na domácím ledě porazili Slavii 5:2 a mohou se radovat z postupu do finále.

Třinec - Slavia (hokejisté Třince se radují z postupu do finále) foto: ČTK

Domácí hokejisté vstoupili do utkání přesně tak, jak si předsevzali: brzy vsítitili uklidňující branku. Ihned po buly se kotouče v útočném pásmu zmocnil David Květoň, z rohu kluziště si vybruslil do střelecké pozice a švihem propálil brankáře Kopřivu. Běžela teprve 47 vteřina zápasu.

Slávisté měli v první dvacetiminutovce dvě velké příležitosti na vyrovnání, ale ani jednu nedokázali využít. Při přesilové hře netrefil prázdnou branku Svoboda a o malou chvíli později selhal sám před Hamerlíkem po ideální přihrávce Pospíšila mezi kruhy mladý Jaškin.

Domácí hokejisté dokázali všechna oslabení první třetiny ubránit. Při jednom z nich v úplném závěru úvodní třetiny navíc mohli sami přidat druhý přesný zásah, ale Adamský nevyužil hrubou chybu hostujících obránců a nabídnutý samostatný nájezd vyřešil jen střelou do připraveného gólmana Kopřivy.

Ve druhé dvacetiminutovce na sebe slávisté upozorňovali spíše nehokejovým způsobem: problémy s disciplínou. Zbytečným zákrokem utkání předčasně skončilo pro Dmitrije Jaškina, který nevybíravým způsobem poslal k ledu Koudelku. Kromě osobního trestu si vysloužil i pět minut, které Pražané museli odbránit na ledě.

Pozápasové ohlasy

Vladimír Růžička (kouč Slavie):
"Věděli jsme, že když to neuhrajeme doma v šestém utkání, tak to bude v Třinci těžké. Naším problémem byly přesilové hry, nedařily se nám ani přesilovky pět na tři. Chyběl nám střelec, jako měl Třinec Růžičku. Střídáním gólmanů jsme chtěli dát mužstvu nový impulz. Mužstvo je strašně bojovné. Klukům musím poděkovat za práci, co předváděli v play off, ale musíme zapracovat na přesilovkách."

Hokejisté Třince k trestům od rozhodčích ale přidali ještě jeden: dlouhou přesilovou hru proměnili v třetí branku. Obránce Krajíček dostal ideální přihrávku mezi kruhy a z otočky trefil horní růžek branky bezmocného Kopřivy.

Vše se to odehrálo už za stavu 2:0 pro domácí. Dvě minuty před inkriminovanou událostí se při další početní výhodě od modré čáry dalekonosnou nepříliš razantní střelou trefil přesně bek Lukáš Zíb. Tedy stejný hráč, který v polovině zápasu přidal dělovkou z horní hranice kruhu čtvrtý gól.

Brankář Miroslav Kopřiva opustil branku a své místo mezi tyčemi přenechal náhradníkovi Dominiku Furchovi. A ani on si na nedostatek práce nemohl stěžoval: postupně zlikvidoval velké příležitosti Varadi a Kohna.

V závěrečném dějství se Slavia ještě dvakrát nadechla. Nejprve Vondrka po akci Pospíšila bekhendem dorazil kotouč z prostoru mezi kruhy do sítě a po objetí branky snížil na konečných 5:2 Endál. Fanoušci Třince se v tu chvíli hodně zlobili na rozhodčího, který chvíli předtím nepřerušil hru, když na ledě zůstal ležet Lolek.

Mezi dvě branky Slavie se vměstnal poslední semifinálový gól Ocelářů. A stál za to. Domácí dvakrát přenesli kotouč ze strany na stranu, rozhýbali brankáře Furcha a do prázdné branky po asistencích Růžičky a Květoně zakončoval Kohn.

Hokejisté Třince zvítězili 5:2 - v sérii pak 4:3, byť prohrávali už 1:3 - a těší se na finále extraligy, kde se utkají s Vítkovicemi. První duel je na programu v pondělí v Třinci.

Semifinále play off hokejové extraligy - 7. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. D. Květoň (Kohn), 27. Zíb (Bonk, Hrabal), 28. Krajíček (Kohn, D. Květoň), 31. Zíb (Varaďa, Bonk), 51. Kohn (M. Růžička, D. Květoň) - 43. Vondrka (Pospíšil), 54. Endál (Krejčík).

Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:6, navíc Jaškin 5 min. a do konce utkání, Tomica (oba Slavia) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:3.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Polák - Hrňa, Polanský, Adamský - Orsava, Peterek, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Slavia: M. Kopřiva (31. Furch) - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Žižka, Roth, Krejčík, Kuboš - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Jaškin (35. Endál), Třetina, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.