Sparta zahájila jaro vítězstvím. Zdolala Slovácko

16:09aktualizováno  21:23
PRAHA - Fotbalisté pražské Sparty vstoupili do jarní části sezony domácí výhrou nad Slováckem 1:0. O jediný gól se v první minutě postaral útočník Andrej Kerič a Spartě zajistil devátou výhru nad Slováckem za sebou. Sparťané také po 17. kole drží šestibodový náskok v čele ligy před Libercem.

ilustrační foto foto: ČTK

Zatímco Sparta v minulém utkání v Jablonci z první akce soupeře inkasovala, dnes úplně stejně zaskočila hosty ze Slovácka. Po autovém vhazování Vidličky se Kerič už ve 45. vteřině postaral o nejrychlejší gól letošní sezony. Sparťané pak při gólové oslavě zvedli ruce k nebi, aby gól věnovali nedávno zesnulému místopředsedovi klubu Lukáši Přibylovi.

Kerič na podzim hostoval v Teplicích, ale dnes chtěl elánem a zaujetím do hry dokázat, že si zaslouží místo v základní sestavě. V osmé minutě vyslal na zteč Krejčího, jehož vychytal Filipko. Brankář Slovácka si také oddechl, když vzápětí rána Sionka prolétla těsně kolem šibenice.

Hosté z jihu Moravy postupně vycítili, že Sparta po zimní pauze a částečné obměně trenérského štábu ještě není úplně v ráži. Sparťané neoplývali jistotou v rozehrávce a navíc sbírali také žluté karty, které z příštího duelu v Hradci vyřadily kapitána Matějovského a beka Pamiče.

Sparta - Slovácko 1:0

Branka: 1. Kerič. Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Urban. ŽK: Kweuke, Sionko, Pamič, Švenger, Matějovský - Trousil, Kubáň, Došek. ČK: 62. Ondřejka (Slovácko). Diváci: 8362.

Sparta: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Sionko (57. Kadeřábek), Matějovský, Holek, Krejčí (67. Slepička) - Kerič (90.¨Grajciar), Kweuke. Trenér: Hašek.

Slovácko: Filipko - Mezlík, Trousil, Košút, Kubáň - Volešák (74. Hlúpik), Daníček (79. Čtvrtníček), Kordula, Valenta - Došek, Ondřejka. Trenér: Soukup.

Slovácko navíc Spartě začalo hrozit i před její bránou: deset minut po poločase zachránil Pražany Švenger, když lapil jasnou šanci Ondřejky.

Útočník Slovácka chvíli poté vyhlídky svého týmu na možný bodový zisk hodně ohrozil, když po zákeřném faulu na Krejčího viděl v 62. minutě rovnou červenou kartu a svůj tým oslabil. Sparta mohla přesilovku využít za pět minut, ale Kerič pokazil nahrávku před prázdnou branku na Kweukeho.

Sparťané tak trnuli až do úplného závěru. Klid jim nezajistily střela střídajícího Slepičky do břevna ani pokus Kweukeho. Oslabené Slovácko však na svůj druhý bodový zisk na Letné nedosáhlo. Domácí tři body už uhájili a ligovou výhru na Letné si užili poprvé od 26. září.

Další sobotní zápasy

Příbram - Slavia 0:0
Rozhodčí: Franěk - Gallo, Lakomý. ŽK: Ricka, Divíšek, Kraus - Latka, Böhm. Diváci: 3340.

Příbram: Hruška - Štochl, Ricka, Krejčí, Divíšek - Mareš, Kraus (85. Kdolský), T. Pilík, Pleško (81. Papšys) - Krbeček, Koukal (24. Šlapák). Trenér: Vavruška.

Slavia: Berkovec - Nitrianský, Latka, Cicman, Čonka - Prošek (46. Blažek), Jarolím, Petrák, Hurka (86. Vlček) - Böhm (76. Milutinovič), Škoda. Trenér: Straka.

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 3:1 (1:0)
Branky: 32. Breznaník, 52. Štajner, 90. Bosančič - 83. Hochmeister. Rozhodčí: Drábek - Vysloužil, Dobrovolný. ŽK: Fleišman, Karišik, Gebre Selassie, Vácha, Štajner - Pávek, Jedunov. ČK: 72. Jedunov. Diváci: 3897.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik, Fleišman - Vácha, Janů - Šural (67. Bosančič), Štajner, Breznaník - Rabušic (82. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.

Hradec Králové: Koubek - Holeš (46. Štěpán), Hochmeister, Fukal, Poděbradský - Jedunov, Janoušek (65. Klapka), Pávek, Zelený - Černý, Mrázek (75. P. Dvořák). Trenér: Kotal.

18:20 Sparta - Slovácko.