Převýšov zesměšnil Slavii. Ta po porážce 0:3 končí

18:29
PŘEVÝŠOV - Fotbalisté Slavie jsou vyřazení z českomoravského poháru. V rámci 3. kola odcestovali do Převýšova, ve kterém ostudně podlehli místnímu celku 0:3.

Trápení slávistů. Štěpán Koreš (vlevo) a brankář Jan Hanuš foto: ČTK

Utkání v obci, která čítá necelých 350 obyvatel, sledovaly přes dva tisíce fanoušků.

Dvě branky domácích zaznamenal Jakub Jarkovský, třetí vstřelil v závěru zápasu kapitán Ivo Svoboda. Tedy hráč, jenž v minulosti dres Slavie oblékal. Trenér "sešívaných" Michal Petrouš poslal na trávník nejsilnější možnou sestavu v čele s Čontofalským, Hubáčkem, Jarolímem či Vlčkem, ta ale proti nováčkovi divize zcela propadla.

Slavia doplatila na velké množství zmařených příležitostí. Už v 2. minutě se dostal do jasné šance zkušený Vlček, ovšem jeho pokus odkopli obránci Převýšova z brankové čáry. Neuspěli ani mladý stoper Sudek nebo útočník Voráček, který šel sám na domácího gólmana.

Petr Janda (vlevo) a Tomáš Pilík
Zbyněk Pospěch před Lukášem Hejdou

Fotbalisté Slavie v letošní sezoně zvítězili v nejvyšší české lize pouze jednou: 14. srpna porazili na domácím stadionu v Edenu Příbram 3:1.

A tak udeřilo na druhé straně, když se těsně před přestávkou prosadil po centru Jarkovský. Tentýž hráč mohl krátce po půli přidat druhý gól, ale na poslední chvíli zachránil Kaufman. Jarkovský ale po chvíli přece jen slavil, když zblízka podruhé překonal Čontofalského.

Když pak trefil střídající slávista Zákostelský jen břevno, dal v závěru definitivu výsledku bývalý hráč Slavie Ivo Svoboda. Slavia tak napodobila rok 2007, kdy rovněž v třetím kole vypadla s divizní Líšní.

"Je to neomluvitelná ostuda, ze které samozřejmě vyvodíme tvrdé důsledky. Mrzí mě to kvůli všem slávistickým fanouškům, zejména těm, kteří sem do Převýšova vážili cestu, aby nás povzbudili," uvedl po zápase trenér Michal Petrouš.

Hráči se podle něj musejí stydět. "Mohu jenom zopakovat, že to byl ostudný výkon. Někteří hráči tu s námi nebyli, ale to nemůže být žádná výmluva, tenhle zápas jsme i tak měli zvládnout. Myslet si, že takový zápas se dá vyhrát jenom fotbalovostí bez náležitého přístupu, napadání soupeře, obětavosti, to je prostě nemyslitelné," dodal Petrouš.

Další favorité nezaváhali

Ostatní celky Gambrinus ligy prošly přes soupeře z nižších soutěží. Obhájce trofeje Mladá Boleslav si poradil s ještě na jaře ligovou Zbrojovkou Brno zásluhou hattricku útočníka Chramosty, který dal v posledních pěti soutěžních zápasech sedm gólů.

Brňané sice půlhodinu drželi se soupeřem krok, po vedoucí brance ale převzala režii kombinačně přesnější a rychlejší Boleslav. V 29. minutě domácí brankář Doležal jen vyrazil míč před Chramostu, který jej pohotově vrátil do sítě. Po změně stran v 56. minutě po Kuličově akci přidal Chramosta druhý gól.

Brňané sice dvacet minut před koncem po střele Simerského vykřesali naději na zvrat, fotbalově zkušenější Boleslav však své vítězství pojistila třetím gólem střelecky produktivního Chramosty.

Výsledky středečních zápasů 3. kola Ondrášovka Cupu

Převýšov - Slavia Praha 3:0 (1:0)
Branky: 42. a 63. Jarkovský, 90. Svoboda. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Pilný. Diváci: 2200.

Sestava Slavie: Čontofalský - Dostál, Kaufman, Sudek (64. Vondráček), Hubáček - Janda, Jarolím, Milutinovič (58. Smolák), Koreš - Voráček, Vlček (76. Zákostelský). Trenér: Petrouš.

Ovčáry - Viktoria Žižkov 0:2 (0:0)
Branky: 64. a 75. Böhm. Rozhodčí: Ochotnický - Mencl, Košec. ČK: 59. Mareš (Ovčáry). Diváci: 580.

Mikulovice - FK Teplice 0:4 (0:3)
Branky: 30. a 42. Mahmutovič, 27. Vachoušek, 68. Vondrášek. Rozhodčí: Mikel - Marek, Nádvorník.

Králův Dvůr - SK Dynamo České Budějovice 0:2 (0:0)
Branka: 51. Ondrášek, 85. Otepka z pen. Rozhodčí: Adam - Zeman, Blažej. ČK: 74. Novák (ČB). Diváci: 500.

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 1:3 (0:1)
Branky: 69. Simerský - 29., 56. a 88. Chramosta. Rozhodčí: Nenadál - Chytil, Gallo. Diváci: 1135.

Frýdek-Místek - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)
Branky: 27. Trousil, 87. Lukáš. Rozhodčí: Adámek - Wilczek, Peřina. Diváci: 750.

Karviná - Opava 4:1 (2:1)
Branky: 31., 49. a 55. Milosavljev, 12. Bolf - 33. Cigánek.

FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 3:1 (1:0)
Branky: 3. a 60. Hadaščok, 52. Štajner z pen. - 90.+5 Fukal. Rozhodčí: Paták - Moláček, Kovařík. Diváci: 2361.