Překážkářka Hejnová skončila ve finále mistrovství sedmá

14:22
TEGU - Zuzana Hejnová obsadila na mistrovství světa v Tegu sedmé místo ve finále běhu na 400 metrů překážek.

Zuzana Hejnová. foto: Reuters

Závod překážkářek vyhrála Američanka Lashinda Demusová v nejlepším čase sezony 52,47 sekundy. Hejnová, která byla dosud ve světových tabulkách letošního roku díky národnímu rekordu 53,29 druhá, bojovala na počátku cílové rovinky ještě o čtvrté místo, pak se ale propadla. Ve finále oběhla ovál za 54,23 sekundy.

"Běželo se mi dobře, ale na konci mi prostě nezbylo moc sil. Když jsem chtěla po zatáčce zabrat, už nebylo z čeho. Za poslední překážkou jsem trošku zapadla, protože jsem byla od ní hodně daleko. Ale nechtěla jsem přidat krok navíc, protože to bych se úplně zastavila. Tím jsem úplně vytuhla a nemohla jsem posledních 40 metrů vůbec běžet," řekla Hejnová.

V kvalifikaci oštěpařů čeští reprezentanti limit 82,50 nepřekonali. Vítězslavu Veselému nicméně stačil výkon 81,64 metru k postupu, naopak Jakub Vadlejch (80,08) ani Petr Frydrych (76,18) ve finále startovat nebudou.

Vadlejcha to mrzelo především kvůli tomu, že v tréninku házel za 83 metrů. "To štve závodníka nejvíc, když cítí, že na to má, a nehodí to. Na tenhle den nebudu vzpomínat dobře. Osmdesát metrů není krátká vzdálenost, ale chtěl jsem víc. Možná mě to dneska až moc nabudilo. Strašně mě to štve, nemůžu tu formu prodat," řekl Vadlejch.

Předčil přitom i finského mistra světa z Ósaky Tera Pitkämäkiho, který nepřehodil ani 80 metrů. "Ale já chtěl do finále," komentoval to s hořkostí Vadlejch. Závod v běhu na 3000 metrů překážek vyhrál Keňan Ezekiel Kemboi, který obhájil předloňský titul z Berlína. Naopak na ženské patnáctistovce Marjam Džamálová z Bahrajnu na třetí zlato za sebou nedosáhla, doběhla poslední. Mistryní světa se nečekaně stala Američanka Jennifer Barringerová-Simpsonová. Soutěž trojskokanek vyhrála výkonem 14,94 metru Olha Saladuhová z Ukrajiny.